Beslenme ve Sağlık

Günümüzde artan fastfood tüketimi ve zararlı beslenme alışkanlıklarının kurum olarak karşısında duruyoruz ve sağlıklı beslenmeyi önemsiyoruz. Gökyüzü Eğitim Kurumları’nda Yemek Menüleri öğrencilerimizin sağlıklı beslenebilmeleri adına fiziksel gelişimlerine ve günlük kalori ihtiyaçlarına uygun olarak Diyetisyenler tarafından aylık olarak hazırlanır. Sabah kahvaltıları, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olarak hizmet veren yemekhanemizde mahsuller döneminde ve taze olarak seçilmektedir. Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi bulunmayan, şefimizin özel olarak hazırladığı yemeklerimiz öğrencilerimize sunulur. Dikkatle ve özenle hazırlanan yemeklerimiz periyodik olarak kontrol edilip sağlık açısından problem olmamasına azami özen gösterilir.

Çocuklarımızın sağlığını önemsiyoruz, bu sebeple kurumumuzda çocuklarımızın eğitim gördüğü süre zarfında hemşiremiz hazır bulunmaktadır. Oynayarak öğrenen, hareket ederek eğlenen çocuklarımızda en ufak istenmeyen kazalarda veya hastalanmalarda hemşiremiz ilk müdahaleyi Revirimizde yapıyor, hastaneye gerek olduğu durumlarda ivedilikle kurum arabamızla hastaneye sevk ediyoruz. Anlaşmalı olduğumuz sağlık kuruluşlarında çocuklarımız kontrol ediliyor ve gereken tedavi yapılıyor.

Çocuklarımızın gelişimlerini 360 derece takip eden kurumumuzda periyodik olarak yapılan testlerle fiziksel gelişim takip ediliyor ve bu bilgileri velilerimizle paylaşıyoruz.

  • Boy, kilo Takibi
  • Yağ oranı Takibi
  • Kas ve İskelet Gelişimi
  • Beslenme Takibi

Anlaşmalı olduğumuz sağlık kurumları belirlenen periyotlarda okulumuzda sağlık taraması yapıp öğrencilerimizin mevcut sağlık durumları hakkında raporlama yapıyorlar. Bu raporlar doğrultusunda velilerimiz sürekli olarak öğrencilerimizin sağlık durumu hakkında bilgi sahibi oluyorlar.