fbpx

Tarihçe

1997 yılında Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK öncülüğünde; Rasim ÜNAL, Hayrullah ÜNAL, Süleyman ÇOLAK ve Ali KANGALLI olmak üzere beş müteşebbis tarafından kurulan Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları, 1997-1998 eğitim-öğretim yılında Özel Gökyüzü İlköğretim Okulunu Maltepe-Adatepe’de açarak eğitim-öğretim hizmetlerine başladı.
Ülkemizde ismini çocukların koyduğu tek okul olan Özel Gökyüzü İlköğretim Okulu, kısa sürede kazandığı kurumsal kimliği ile özel okullar arasında hak ettiği yerini almış, öğrenci sayısını da sürekli arttırmak suretiyle kontenjanını doldurmuş ve 1999 - 2000 yılında ilk mezunlarını vermiştir.

Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları, 2000-2001 eğitim-öğretim yılında, Yabancı Dil Ağırlıklı Lise ile eğitim kurumları halkasına bir yenisini eklemiştir. Orta öğretimin yeniden yapılandırılması sürecinde, 2005-2006 öğretim yılında Anadolu Lisesi’ne dönüştürmüştür. Özel Gökyüzü Fen Lisesi ise 2008-2009 eğitim-öğretim yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları;

21. Yüzyıl şartlarına göre öğrenci yetiştirecek Esenkent’teki modern kampüsünün temeli 12 Mayıs 2007 tarihinde dönemin Maltepe Kaymakamı Nuri Rıza Türkdoğan, Belediye Başkanı Fikri Köse ve seçkin bir topluluğun katıldığı törenle atılmıştır.

Özel Gökyüzü Eğitim Kurumlarının yeni yerleşkesinde yüzme havuzu, kapalı spor salonu, konferans salonu, Marmara manzaralı yemekhanesi, laboratuvarları, kütüphanesi ve modern sınıfları bulunmaktadır. Yaklaşık 10.000 m2 kapalı alanı ile 2007-2008 öğretim-öğretim döneminden itibaren faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Misyonumuz

Gökyüzü Eğitim Yöneticileri ve öğretmenleri, aile odaklı – çocuk merkezli eğitim anlayışını benimser. Öğrencileri kabiliyetlerine göre eğitip, çağın ötesine hazırlar. Kendisi ve çevresiyle barışık olup, başarıyı ekip çalışmasında görür. 

Vizyonumuz

Bedenen, ruhen sağlıklı; sevecen ve mutlu, hür düşünceli; kendisine ve topluma faydalı, kabiliyetleri gelişmiş, bilginin güç olduğunu önemsemiş, milli değerleri benimsemiş, "İYİ İNSAN” olmayı hedeflemiş öğrencilerin eğitim gördüğü ekol olmuş bir eğitim kurumu olmak.

KALİTE POLİTİKAMIZ

  • Her öğrenciyi temiz bir fıtratla dünyaya gelmiş olarak görür. 
  • Her öğrencinin insanlığa getirdiği bir mesaj olduğuna inanır.
  • Her öğrencinin zihinsel ve duygusal gelişiminin dengeli olarak birlikte geliştirilmesini esas alır.
  • Öğrencinin başarısında aile odaklı ve çocuk merkezli bir anlayışı benimser. «Verin çocuklarınızı eğitelim» anlayışı yerine,
    «gelin çocuklarınızı birlikte eğitelim» anlayışını benimser.
  • Eğitim öğretim kurumunun, çağdaş, çocuğun sevdiği, yeteneklerini sergileyebileceği, güvenli ve huzurlu mekanlar olmasını hedefler.
  • Eğitim ve öğretimde asıl unsurun öğretmen olduğu bilinciyle, akademik kadroyu oluştururken branşlarının en iyilerini istihdam eder.
  • Başarının ekip ruhunda olduğunu bilerek ,eğitim yöneticilerinin, öğrenciler, veliler ve öğretmenler arasında güçlü bir iletişimin olmasına inanır.
 

DEĞERLERİMİZ

5E Değeri

Etik Olma (Doğruluk, iş ahlakı, sosyal sorumluluk, şeffaflık)
Ekonomik Olma (Etkinlik ve verimlilik, işbirliği, sinerji, yenilikçilik - innovasyon)
Estetik Olma (Güzelliklerden ilham alma, yansıtma ve insani değerlerle uyum, öğrenme odaklılık)
Ekolojik Olma (İnsana, topluma ve çevreye saygı, kültürel çeşitliliğe duyarlılık, proaktif olma)
Ergonomik Olma (İnsan yapısına her yönüyle uyumluluk, katılımcı yönetim, sonuç odaklılık)

 

ÖĞRETMEN NİTELİĞİMİZ

Gökyüzü Eğitim Kurumları çalışanlarının nitelikleri:
Sevecen
Ekip Çalışmasına Yatkın,
Vefalı
Girişimci
İletişimi güçlü

 

HEDEFLERİMİZ

Her kademedeki öğrencilerimizin kendi düzeylerinde;
Özgüvenli
Sevgi Dolu
Yetenekli
Duyarlı
Saygılı
Başarılı
İyi insan
olarak yetişmelerini sağlamaktır.