Anadolu Lisesi Eğitimi

Çocuklarımıza, üniversite kampüsü niteliğindeki binamızda öğrenmede derinleşmeyi sağlayan, araştırma, uygulama ve deneyim temelli bir programla eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizi etkili kariyer danışmanlığına dayalı bir ortaöğretim modeli ile her türlü teknolojik imkanlarla donatılmış akıllı sınıflarda hayalindeki üniversiteye adım adım hazırlıyoruz. Bunun yanı sıra yaptığımız etkinlikler ile sadece akademik değil sosyal yönlerini de geliştirerek hayata hazırlıyoruz. Sınava hazırlık dönemi boyunca, uzman öğretmenlerimiz ile birlikte yaprak test uygulaması, deneme sınavları, ünite değerlendirme sınavları, hafta sonları hızlandırma programları düzenliyoruz. Öğrenim süresi boyunca öğrencilerimizi Koçluk Sistemi ile akademik ve psikolojik olarak takip ediyoruz.

9. sınıfa Millî Eğitim Bakanlığının yaptığı LGS puanına göre öğrenci almaktayız.

Her sene açıklanan puanlara göre başarı indirim aralıkları/oranı belirlenip ilan edilir ve buna göre kayıt görüşmesi yapılır.9.sınıfta kaydı alınan öğrenciler sınıflara akademik durumlarına göre yerleştirilir. Ara sınıflara (10., 11. ve 12.sınıf) kayıtta ise öğrencinin okulumuzun özel sınavında gösterdiği başarıya göre kaydı yapılmaktadır.

Nasıl Bir Ortamda Eğitim Veriyoruz?

Öğrencilerimize öğretim programı içeriğine uygun ve modern ve teknolojik sınıflarımızda dersler veriyoruz. Fizik-Kimya ve Biyoloji laboratuvarlarımızda öğretmenlerimizin denetiminde bilimsel çalışmalar yaparak teoriğin yanı sıra uygulamalı öğrenim stratejisini de uyguluyoruz.