Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Gökyüzü Eğitim Kurumları’nda psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi eğitim modelimizin önemli bir bileşenidir. Rehberlik birimimiz öğrencilerimizin eğitim öğretim yolculuğunda karşısına çıkacak tüm engelleri, fırsatları, tehditleri önceden öngörüp onlara bu süreçte %100 destek sağlarlar. Çocuklarımızla doğru iletişimi sağlamak ve onlara ufuk olabilmek adına Gökyüzü Eğitim Kurumları’nda alanında uzman rehberler ve psikolojik danışmanlar çalışmaktadır.

Rehber ve danışmanlarımız, öğrencilerimizin kendilerini ve çevrelerini daha iyi anlayabilmeleri, kişisel gelişimlerini doğru bir şekilde sürdürebilmeleri, özgüven artırıcı sağlıklı kişisel ilişkiler kurabilmeleri, sahip oldukları potansiyeli ve yetenekleri açığa çıkarabilmeleri, karşılaştıkları sorunlarla mücadele edebilmeleri, duygularının farkında olmayı ve bunlar gibi daha birçok konuda yıl boyunca aralıksız psikolojik destek hizmeti verirler.

Öğrenci koçluğu mantığında öğrencimizi üniversiteye 4×4’lük bir şekilde hazırlıyoruz.

Okulumuz mentörlük felsefesi ile; üniversite gezilerini, meslek söyleşilerini, GÖK-KAM (Gökyüzü Kariyer Araştırma Merkezi) seminerlerini, hafta sonu gerçekleştirdiği YKS destek kurslarını, okul sonrası etütlerini, ölçme değerlendirme + yoğun deneme sınavlarını ve bireysel hedef belirleme testlerini öğrencimizin mizaç tipine uygun biçimde bir araya getirir.