Duygu Eğitim Merkezi

Çocuklar, doğdukları andan itibaren duygularını ifade etmeyi ve dünyayı başkalarıyla paylaşmayı öğrenirler. Toplumla uyum içinde yaşayabilmeleri için doğru yönlendirmeler ve bilinçli bir rehberlik gerekir. Gökyüzü Eğitim Kurumları olarak çocuklarımızın duygusal ve sosyal gelişimlerini destekleyecek uygulamaların yanı sıra velilerimizi de bu konu hakkında bilinçlendirecek seminerler düzenliyoruz. Adım adım duyguları eğitiyoruz.

DUYGU EĞİTİMİ ÇOCUKLAR İÇİN NEDEN ÇOK ÖNEMLİ?

Duygular çocukların tutum ve davranışlarını önemli ölçüde etkiler. 4-8 yaş dönemi çocukların duygusal becerilerinin gelişiminde önemli bir yer tutar. Bu dönem çocukların duygularının sebeplerini, sonuçlarını ve davranış çıktılarını öğrenmeleri için en uygun zamandır. Çocuklar bu dönemde duygularını yönetmeyi, negatif duygularla nasıl baş etmeleri gerektiğini kavrarlar. Toplumla ve kendileriyle uyum içinde bir yaşam sürmeleri için duygu yönetimi tam bu dönemde elzem bir noktadadır.

DUYGU EĞİTİMİ İLE NEYİ HEDEFLİYORUZ?

Çocuklarımızın duygularını kültürümüze uygun bir şekilde ifade etmelerini, sosyal kurallar ile duyguları arasında bağlantı kurmalarını amaçlıyoruz. Öncelikli olarak kendini anlayan, negatif duygular karşısında uygun baş etme yöntemleri geliştirebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Kendini bilen bir neslin toplum değerlerimiz için daha faydalı olacağına inanıyoruz. Gelişimsel-bilişsel bakış açısıyla Dokuz Tip Mizaç Modeli eğitimini sistematikleştirerek potansiyel olarak doğuştan var olan negatif duyguların yönetimini, olumlu duyguların ise geliştirilmesini destekliyoruz. Duygunun doğuracağı sonuçlar ve sahip oldukları etkileri bilmenin önemli olduğunu düşünüyor ve bu yüzden çocuklarımızın eğitiminde büyük bir hassasiyetle üzerinde duruyoruz. 

Biliyoruz ki duygu eğitimi sadece belirli ve kısıtlı zamansal etkinliklerle değil, çocukların tüm eğitim hayatına nüfuz ettiği zaman başarıya ulaşmaktadır. Bu nedenle duygu eğitimlerini tüm anlarda yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Sadece çocuklarımız için değil, velilerimize de verdiğimiz seminerlerle onları bilinçlendirerek doğru iletişim sağlayabilmeleri için zemin oluşturuyoruz. Daha mutlu ve sağlıklı çocuklar ile ülkemizin geleceğine ışık tutmak istiyoruz. 

DUYGU EĞİTİMİ TEMEL DEĞERLERİMİZ İÇİN NEDEN ÖNEMLİ?

İnsan davranışlarını anlamanın bir diğer yolu temel değerlerimizi anlamaktan geçmektedir. Çünkü insanın davranışları ve duyguları temel değerler çerçevesinde şekillenmektedir. Nitelikli bir eğitim ise çocuğu bir bütün olarak algılar. Sadece bilişsel değil, duygusal yeteneklerinin de gelişmesine destek olarak temel değerleri kavramasına yardımcı olur. 

Saygı, sorumluluk, işbirliği, öz denetim, dürüstlük, sabır ve yardımseverlik toplumumuzun en temel değerleri olmakla birlikte duygusal farkındalıkları yüksek çocuklar yetiştirerek onların toplum bilincine katkı sağlamalarına zemin hazırlamaktayız.

Ön Kayıt Formu

Bizimle İletişime Geçin

Akademik performansı yaşam boyu başarı ile birleştiren Gökyüzü Koleji’nde üst düzey eğitim ayrıcalıklarını ve kayıt fırsatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nadire Cad. No:57 34848
Esenkent, Maltepe / İstanbul

444 70 88
gokyuzu@gokyuzukoleji.com.tr

Sosyal Medyada Biz

Akademik alandan sanata, bilimden spora uzanan başarılarımız…