Anadolu Lisesi

Çocuklarımıza, üniversite kampüsü niteliğindeki binamızda öğrenmede derinleşmeyi sağlayan, araştırma, uygulama ve deneyim temelli bir programla eğitim veriyoruz.  Öğrencilerimizi etkili kariyer danışmanlığına dayalı bir ortaöğretim modeli ile her türlü teknolojik imkanlarla donatılmış akıllı sınıflarda hayalindeki üniversiteye adım adım hazırlıyoruz. Bunun yanı sıra yaptığımız etkinlikler ile sadece akademik değil sosyal yönlerini de geliştirerek hayata hazırlıyoruz. Sınava hazırlık dönemi boyunca, uzman öğretmenlerimiz ile birlikte yaprak test uygulaması, deneme sınavları, ünite değerlendirme sınavları, hafta sonları hızlandırma programları düzenliyoruz. Öğrenim süresi boyunca öğrencilerimizi Koçluk Sistemi ile akademik ve psikolojik olara takip ediyoruz. 

Merak Ettikleriniz

Lise Kayıtlarını nasıl belirliyoruz?

Gökyüzü Koleji 9.sınıfına LGS sınav sonucuna bağlı olarak oluşan yerleştirmeye esas puana göre öğrenci kayıtlarımızı alıyoruz. Yerleştirme esas puanı 450-500 arasında olan öğrencilerimizi “Proje Sınıf”larımıza yerleştiriyoruz. Ara sınıf öğrenci alımlarımızı ise esas puan kapsamı ve öğrencinin bir önceki okulundaki disiplin durumunu göz önünde bulundurarak yapıyoruz. 

Okulumuzda Yapılan Ölçme Değerlendirme Sınavlar Neler?

Hazırbulunuşluk Sınavı

Bir önceki yıl işlenen konulardan sorular hazırlayarak her yıl öğrencilerimize hazırbulunuşluk sınavları yapıyoruz. Böylece öğrencilerimizin eksikleri sene başında belirleyerek yeni eğitim-öğretim yılına daha planlı başlıyoruz.

YKS Denemeleri

9 ve 10. sınıf öğrencilerimize yıl boyunca 9 adet konu denemesi, 11. sınıf öğrencilerimize 9 adet konu denemesi ve 20 adet TYT, 12. sınıf öğrencilerimize 35 adet TYT ve 15 adet AYT deneme sınavı uygulayarak onları sınava tam donanımlı bir şekilde hazır ediyoruz. Öğrencilerimizin, başarılarını rakip içinde görmeleri ve daha iyi değerlendirme yapabilmeleri için saygın yayın evlerinin kurumsal ve Türkiye Geneli denemelerini öğrencilerimize uyguluyoruz. Öğrencilerimize bu deneme sınavlarını bir takvim dâhilinde uygulayarak, sistematik bir şekilde ilerliyoruz.

Ünite Değerlendirme Sınavları

Yıl boyunca sayısal derslerden, sözel derslerden ve dil derslerinden ÜDS sınavları düzenliyoruz. 9., 10. ve 11. sınıflara ayda bir genel izleme sınavı uygulayarak eksik ve yanlış öğrenmelerini daha çabuk tespit ediyor ve bunların çözümü için gerekli çalışmaları yapıyoruz.

Yabancı Dil Sınavları

Öğrencilerimizin yabancı dil bilgisini ölçmek amacıyla sene başında sınavlar yaparak seviyelerine göre kur sınıfları yapıp eğitimlerine başlıyoruz. Kurlara ayırarak, onlara uygun kaynaklarla öğrenimi destekliyoruz. Sene içinde gelişimlerine göre kur atlama imkanı tanıyoruz.

YKS Çalışmaları

Okulumuzda 9. sınıftan 12.sınıfa kadar kademeli olarak zenginleştirilmiş ve uzman öğretmen kadrosuyla desteklenmiş YKS çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında;

 • Yoğunlaştırılmış TYT/AYT hızlandırma programları (TYT’ye 10 kala Programı,  Sıra Sende AYT Programı ve 4×4 lük TYT/AYT programı)
 • Haziran-Ağustos- dönemi YKS ( TYT/AYT ) TYT/AYT hızlandırma programı
 • Yaprak Test uygulaması
 • TYT Deneme sınavı uygulaması (Yıl içerisinde 35 adet)
 • AYT Deneme Sınavı uygulaması  (Yıl içerisinde 20 adet)
 • ÜDS deneme sınavı uygulaması ( 8 Adet )
 • Türkiye geneli deneme sınavları (Kurum içi yapılan deneme sınavları haricinde)
 • Ücretsiz hafta sonu YKS kursu çalışması
 • Şehir dışı YKS kampı çalışması
 • Deneme sınavları analiziyle belirlenen hedeflere ulaşma durumunun kontrol çalışmaları
 • Rehberlik servisi ve Koç öğretmen işbirliğiyle her öğrenciye yönelik hedef belirleme ve takip çalışmaları
 • Gök-Kam bünyesinde uzman destekli motivasyon çalışmaları, Meslek Söyleşileri ve seminer programları çalışmaları
 • Üniversite gezileri
 • Gökyüzü Üniversite Tanıtım Günleri Etkinlik çalışmaları yapılmaktadır.

KULÜPLER

Öğrencilerimizin ilgi, istek yetenekleri doğrultusunda ve sosyal etkinlikler kapsamında yıl içerisinde kulüp ve toplum hizmeti çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarla birlikte öğrencilerimizin sosyal sorumluluk duygularını ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.

Nasıl Bir Ortamda Eğitim Veriyoruz?

Öğrencilerimize öğretim programı içeriğine uygun ve modern ve teknolojik sınıflarımızda dersler veriyoruz. Fizik-Kimya ve Biyoloji laboratuvarlarımızda öğretmenlerimizin denetiminde bilimsel çalışmalar yaparak teoriğin yanı sıra uygulamalı öğrenim stratejisini de uyguluyoruz. 

Okuma Alışkanlığı Kazandırma Programı

Her sabah uyguladığımız okuma saatleriyle öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını aşılıyoruz. Modern ve zengin kütüphanemiz ile çocuklarımıza dilediği kitaba ulaşma imkanı sağlıyoruz.

Değerler Eğitimi

Akademik çalışmalarımızın yanı sıra Değerler Eğitimi ile öğrencilerimizin vatana ve toplumsal değerlerine sahip çıkan bireyler olması için çabalıyoruz. Önce vatanına sonra dünyaya karakteri ve duruşuyla örnek insanlar yetiştirmek istiyoruz.

Öğrenci Koçluğu mantığında öğrencimizi üniversiteye 4×4’lük bir şekilde hazırlıyoruz.  

Okulumuz mentörlük  felsefesi ile; üniversite gezilerini, meslek söyleşilerini, GÖK-KAM seminerlerini, hafta sonu gerçekleştirdiği YKS destek kurslarını, okul sonrası etütlerini, ölçme değerlendirme + yoğun deneme sınavlarını ve bireysel hedef belirleme testlerini öğrencimizin mizaç tipine uygun biçimde bir araya getirir.

Gökyüzü Kariyer Araştırma Merkezi olarak öğrencinin akademik ve sosyal gelişimi hakkında bilgilendirme amaçlı veli ziyaretlerini düzenli bir program çerçevesinde organize ediyoruz. Gökyüzü, okul-aile işbirliği kapsamında ‘‘Doğru Tercihlerle Sağlam Bir Gelecek’’ mottosuyla hareket eder. Öğrenci, veli ve eğitmenin entegre olduğu bugünden geleceğe etkileşim yaratacak buluşmalar gerçekleştirilir.

Çift Yabancı Dil Programımız ile Anasınıfından Dünyaya Dünyanın dilini konuşuyoruz! Yoğun İngilizce dersleri ile birlikte öğrencilerin yabancı dilde yetkinliğini arttırmaya yönelik ikinci dil İspanyolca eğitimi ile Gökkuşağı öğrencilerini evrensel dünyaya hazırlar. Branş derslik sistemi ile aktif eğitim için derse özel materyallerle sınıf düzeni kurulur ve sistematik olarak eğitime dahil edilir. 

Bizimle İletişime Geçin

Tüm merak ettikleriniz ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adres Bilgisi

Bilgi Talep Formu