Gökyüzü’nden Bir Geleneksel Etkinlik Daha ! – Yeni Şafak

5. Hamarat Eller Geleneksel Lezzetler Yemek Yarışması ülkemizin sayılı altın madalyalı gurmelerinden velimiz Eyüp Kemal SEViNÇ ‘in jüri başkanlığında 8. Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları eşliğinde gerçekleşti.

Gökyüzü Eğitim Kurumları velilerinin yemek hünerlerinin sergilendiği 5.Hamarat Eller Yemek Yarışması, 8 Mart Çarşamba günü okulumuz Marmara Yemek Salonu’nda gerçekleştirildi.. Birbirinden güzel Geleneksel Lezzetlerin değerlendirildiği yarışmada jüri başkanlığını değerli gurmelerimizden Eyüp Kemal Sevinç ve kurumumuzun aşçısı Bülent Beşlioğlu yaparken juride İlkokul Okul Aile Birliği başkanı Mehtap Kamber ve Lise Okul Aile Birliği başkanı Meral Savcı yer aldı.

Jüri değerlendirmesi esnasında velilerimize konferans salonunda “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” ile ilgili öğrenci ve öğretmenlerimizin hazırladığı anlamlı bir sunum yapıldı.

Yarışmada sonrasında jüri başkanları Eyüp Kemal Sevinç ve Bülent Beşlioğlu her yemeğin ayrı ayrı güzel ve özenle yapılmış olduğunu dile getirdi

Yarışmaya katılan tüm velilerimize katılım belgesi ve hatıra hediyeler verilirken jüri üyelerimize de teşekkür edilerek günün anısına hediyeleri takdim edildi. 1. Olan velimize ödülünü ve belgesini Genel Müdürümüz Dr.H.Emin ÖZTÜRK’ün takdim etti.Dereceye giren tüm velilerimize ödül ve belgeleri kurum müdürlerimizin tarafından verildi.

Geleneksel Lezzetler Yemek Yarışmasında;

1.Karamelli Kek- Vildan Öztürk

2.İçli Köfte – Güler Avşar

3.Etli Güveç- Hamdiye Topçı

4.El Açma Pırasalı Börek- Yeliz Özcan

5.Kuru Patlıcan, Biber Dolması- Naciye İmre oldu.

Kaynak: https://www.yenisafak.com/gokyuzunden-bir-geleneksel-etkinlik-daha–h-2626524

10 Mart 2017