Gökyüzü Eğitim Kurumları Geleneksel Veli İftarları Yoğun Katılımla Gerçekleşti – Yeni Akit

30 Mayıs-03 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenlenen Geleneksel Gökyüzü Veli İftarları Anaokulundan Liseye velilerimizin yoğun katılımıyla aile sıcaklığında gerçekleşti.

Ramazanı Şerif ayının manevi atmosferinde tüm anne, baba, çocuk, büyükanne, büyükbabalar, öğretmen ve yöneticiler Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları çatısı altında bir hafta boyu, birlikte oruç açıp iftar yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

İftar programlarında söz alan Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucu-Genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin Öztürk konuşmasına kendisinin kaleme aldığı Ramazan şiiriyle başladı.

“Sana hasretti kandil, sana hasret minare.

Sende bulur hazzını top sesi pare pare.

Yankı yapar kubbeler sende tevhit sesini,

Sensin sığınak yapan rahmetin gölgesini.”

Duygu dolu bu mısralardan sonra Öztürk konuşmasına şöyle devam etti. “Ramazan boyunca birçok iftar programına katılıyoruz. Gökyüzünde yapılan iftarların manevi havası bir başka oluyor. Çünkü bu iftarlarda yediden yetmişe her yaş gurubundan insan bulunuyor. Bu iftarları güzel kılan; dedelerin, ninelerin, anne ve babaların  çocukları ile birlikte iftar etmeleridir diye düşünüyorum.” dedi.

Ayrıca, 2017-2018 Öğretim yılında TEOG II Sınavında 8-A sınıfı öğrencimiz Seyhan Denizli’nin tüm soruları doğru cevaplandırıp Türkiye 1. si olduğu mutlu haberini de velilerle paylaştı. 9 öğrencinin de sadece bir yanlış yaptığını belirtip, eğitimdeki kalite ve yüksek başarımıza vurgu yaptı. “Eğitim Koordinatörümüz Aynur Doğan’ın şahsında, yıl içerisinde akademik, sosyal ve sportif alanda kazanılan başarılarda emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve velileri tebrik etti.

İftarlara katılan misafirler,  huzur ve mutluluk içinde gerçekleşen  iftar programları için Gökyüzü Eğitim Kurumları yetkililerine teşekkür ettiler.

Kaynak: https://www.yeniakit.com.tr/haber/gokyuzu-egitim-kurumlari-geleneksel-veli-iftarlari-yogun-katilimla-gerceklesti-342672.html

7 Haziran 2017