Gökyüzü Ailesini Buluşturan İftar – Maltepe Ekspres

Gökyüzü Eğitim Kurumları okul müdürleri, öğretmenler, personel ile eş ve çocuklarını geleneksel hale getirdiği iftar programında ağırladı.

Gökyüzü ailesi okulun kurucuları Dr. Hüseyin Öztürk ve Ali Kangallı’nın geleneksel hale getirdiği kurum iftarında bir araya geldi. İftara, okulun yöneticileri, idarecileri, öğretmen ve personeli ile ailelerinin katıldı. Orucun açılmasının ardından bir konuşma yapan Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucusu Dr. Hüseyin Öztürk; bir ramazan ayına daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Gökyüzü’nü ‘Biz bir aileyiz’ olarak tanımlayan ve paylaşmanın, bir arada olmanın verdiği huzura değinen Dr. Öztürk şöyle konuştu: “Allah’a bizi mübarek ramazan ayına kavuşturduğu için hamd ediyorum. Ramazan ayı 11 ayın sultanı. Bu ay gelince manevi feyzini şahsımızda, ailemizde, memleketimizde hissediyoruz.  Huzur bereket geliyor. Hamdolsun Allah bizi nice ramazan aylarına sağlık içinde kavuştursun.

GÖKYÜZÜ AİLESİNİN FERTLERİ BURADA

Biz birbirinden değerli müdürlerimiz, öğretmenlerimizle bir aileyiz. Ramazan ayınca burada ona yakın iftar programı olacak. Ailelerimizle olmaktan mutluluk duyuyoruz. İftar sofrasında burada sizlerle olmak, paylaşmak bize ayrı bir huzur veriyor. Allah muhabbetimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Allah ülkemize huzur versin, birlik beraberlik versin. Hepimizin mutluluğunu daim eylesin.”

Konuşmasında yanı başımızdaki İslam coğrafyasında yaşanan acılara da değinen Dr. Hüseyin Öztürk,  bir ve beraber olmanın önemine de vurgu yaptı. Öztürk; “Hemen yanı başımızda bu mutluluğu paylaşamayan ülkeler var ne mutlu ki biz bu mutluluğu tesis etmişiz: Allah nazardan korusun muhabbetimizi bozmasın. Her şeyin temeli birlik ve beraberlik. Allah ailelerimizin birlik ve beraberliğini daim eylesin” dedi.

Kaynak: https://www.maltepeekspress.com/haber-gokyuzu-ailesini-bulusturan-iftar-5906.html

8 Mayıs 2019