Voiceful Letters eTwinning Projesi Ortaklarından Dünya’ya Ortak Mektup

Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları Yabancı Diller Zümre Başkanı Yeter Uyanık’ın kurucusu ve  koordinatörü olduğu eTwinning Avrupa projesi “Voiceful Letters” 5 ülkeden 11 farklı okulun katılımı ile hayata geçirildi.

Türkiye(5), İspanya(3), Romanya(1), İtalya(1), Litvanya(1) olmak üzere, 14-17 yaş arasındaki 75 öğrencinin ve 11 okulun katkısı ile gerçekleştirilen proje kapsamında Dünya’ya ortak bir mektup yazıldı.

Bir mektup arkadaşına yazmak, mektup yazma sanatını uygulamak için sağladığı fırsattır. Ayrıca çocukların bu yazılı sosyal etkileşimi nasıl organize edeceklerini öğrenmelerine de olanak tanır. Çocuklara düşüncelerini ve duygularını nasıl ileteceklerini, hayatlarındaki olaylar hakkında hikayeler anlatacaklarını, başka bir kişinin hayatına ilgilerini nasıl ifade edeceklerini vb. öğretir.

Kısa mesaj ve e-posta gibi anlık iletişim araçlarını kullanmak yerine mektup yazmak, yazarların sosyal ve ticari etkileşimlerde daha net bir şekilde iletişim kurmayı öğrenmelerine yardımcı olur. El yazısının önemini gözden kaçırmak kolaydır. Hatta bu teknolojik dünyada gereksiz bile görünebilir. Ancak bu projemizde video kayıtlarını ekleyerek bunu değiştireceğiz. Yazarlar mektuplarını okurken de görülecek.

6 ay süren bu projenin sonucunda ortak olarak Dünya’ya çok anlamlı bir mektup yazılmıştır.

PDF formatındaki mektubu indirmek için tıklayınız.

İlgili İçerikler