Özel Gökyüzü Koleji-Fen Lisesi Öğrencileri Erasmus+ Projesi Kapsamında İtalya’daydı – Yeni Akit

Özel Gökyüzü Koleji ve Fen Lisesi, Lise Yabancı Diller Bölüm Başkanı, Pınar Türkoğlu ve Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Bünyamin Koyun denetiminde Fen Lisesi 11-A sınıfı öğrencilerimizden oluşan bir gurup Erasmus+ projesi kapsamında, 19-26 Mart 2017 tarihleri arasında İtalya’nın Sicilya Adası’ndaki Barcellona Pozzo di Gotto kasabasının “Istituto Superiore Liceo Medi” okuluna dördüncü hareketliliğini gerçekleştirdi.

Bir hafta boyunca proje partnerlerine okulumuzu, İstanbul’u, Türkiye’yi , kültürümüzü, yemeklerimizi, eğitim sistemimizi en güzel şekilde tanıtan öğrencilerimiz yurda döndü.

Gezileri kapsamında Belediye Başkanı ile görüşme fırsatı da bulan öğretmen ve öğrencilerimiz, Sicilya’nın tarihi turistik yerlerini de ziyaret edip, geleneksel yemeklerinin de tadına baktılar.

ÖZEL GÖKYÜZÜ KOLEJİ-FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ LİDERLİĞİNDE ÇIKARILAN ULUSLARARASI KARİKATÜR DERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

2015-2017 Eğitim-Öğretim dönemi süresince ortağı olduğumuz Erasmus+ projemiz devam etmektedir. Türkiye, Yunanistan, İtalya, Portekiz, Letonya ve İspanya’dan okulların katıldığı proje kapsamında tüm ülke öğrencilerine farklı aktivitelerle ilgili görevler verildi. Türkiye’nin görevi; Proje konumuz  (IMMIGATION, STEREOTYPES AND RACISIM ) ile ilgili karikatürler çizip bu karikatürleri bir dergide toplayıp yayınlamaktı. İnternet ortamında, 6 ülke ve yaklaşık 30 öğrenci her ay, aynı anda Skype üstünden bir araya geldi ve gruplar halinde proje konumuz  “Göç, Basmakalıp Yargı Ve Irkçılık” konularını ele alan karikatürler çizdiler. Gökyüzü Fen Lisesi-11 Fen sınıfı öğrencilerimiz, 6 ortak ülkeden katılan 30 öğrenciyi gruplara ayırıp her gruba başkanlık yaptılar.  Çizimler tamamlandıktan sonra (her karikatür karesi bir ülke tarafından) yapılan karikatürler bir dergi haline getirildi. Dergimizin basımından sonra dergimizi yurtdışında gezimizde gururla sunduk. Uluslararası okullardan büyük beğeni alan dergimizi yurtdışında da tüm okullara dağıttık.

Uluslararası bir başarıda emeği geçen tüm öğrencilerimizi, destek sağlayan Yabancı Diller Zümre Başkanı Pınar Türkoğlu’na, okul müdürümüz Gürkan Ünver’e ve tüm projelerdeki en büyük destekçimiz Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucu-Genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin Öztürk’e sonsuz  teşekkürlerimizi sunarız.

Kaynak: https://www.yeniakit.com.tr/haber/ozel-gokyuzu-koleji-fen-lisesi-ogrencileri-erasmus-projesi-kapsaminda-italyadaydi-298635.html

7 Nisan 2017