Gökyüzü Eğitim Kurumları Yunanistan Adası Korfu’da – Yeni Akit

Gökyüzü Eğitim Kurumları , “Göç, Basmakalıp ve Irkçılık” konulu, Erasmus+ projesi kapsamında, 23-29 Nisan 2017 tarihleri arasında Yunanistan’ın Korfu adasındaki ‘3rd GEL of Corfu’, okuluna beşinci ve son hareketlilik gezisini gerçekleştirdi. 6 ülke ortaklı Erasmus+ projesi, bu hareketlilikle sona erdi.

Gökyüzü Eğitim Kurumları öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan proje ekibi 1 haftalık ziyaret kapsamında okulumuzu ve ülkemizi Korfu adasında başarıyla temsil etti.

Korfu Adası’na Türkiye Ağacı dikme töreni, göç konulu sunumun proje ortağı okullara İngilizce anlatımı, tiyatro gösterisi sunma, Türkiye standı hazırlama, zeybek gösterisi, her ülkeden bir öğrencinin katıldığı Yunanistan başbakanına mektup yazılması etkinliği başlıca aktivitelerimizdendi.

Türk bayraklarıyla süslenen stantta, öğrenciler tarafından yapılan nazar boncuklu bileklikler ziyaretçilere hediye edildi. Türkiye’nin önemli yapıtlarından Kız Kulesi, Galata Kulesi, İzmir Saat Kulesi maketleri, Ünlü Türk kişilerden Atatürk, Recep Tayyip Erdoğan, Arda Turan, Mehmet Öz, Azra Akın posterleri ilgiyle izlendi. Lokum, fındık ve tatlılarda Türk mutfağı tanıtımı adına sunulan güzel lezzetlerdi.

Gökyüzü Eğitim Kurumları öğrencileri bu proje ile göç konulu, ülkemizde yaşanan sorunları ve alınan önlemleri medya dışındaki kanallardan öğrenip, öğrendikleri bilgileri İngilizce olarak başka milletlerden yaşıtlarına aktarıp, diğer ülkelerdeki konuyla ilgili sorunları, farklı bakış açılarını ve yaklaşımları öğrendiler.

İki yıldır başarıyla sürdürdüğümüz projemizde desteklerinden dolayı Kurucu-Genel Müdürümüz Dr. Hüseyin Emin Öztürk’e, Kolej-Fen Lisesi Müdürü Gürkan Ünver’e ve İngilizce öğretmeni Pınar Türkoğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kaynak: https://www.yeniakit.com.tr/haber/gokyuzu-egitim-kurumlari-yunanistan-adasi-korfuda-322566.html

8 Mayıs 2017