Okul Öncesi

Bireyin yaşam yolculuğunda çocuk gelişimi önemli bir yer tutar. 0-6 yaş dönemi bu gelişimin en önemli evresi olarak kabul edilir. Gökyüzü Eğitim Kurumları Anasınıflarında çocuklarımızın akademik, sosyal, duygusal ve psikomotor gelişimini hedefleyen programlar uygulayarak, çocuklarımızı ilkokul eğitimine Bütüncül Eğitim Yaklaşımı’yla hazırlıyoruz. Çocuklarımızın yeteneklerini Gelişimsel Psikolojik Danışmanlık anlayışı ile keşfediyor ve geliştiriyoruz. Kendilerini gerçekleştirmeleri için çabalıyoruz.

Merak Ettikleriniz

MULTİBEM NEDİR?

BEM Boğaziçi Arge Ekibinin çalışmaları ile okul öncesi eğitimin temelleri atılmıştır. Reggio Emmila, Waldorf ve Montesorri gibi pek çok farklı eğitim yaklaşımını dikkate alarak tasarlanan MULTİBEM,  multidisipliner eğitim metodları ile öğrencilerimiz için güçlü ve kalıcı bir eğitimin kapılarını aralamaktadır.

MATHAZONE NEDİR?

Öğrencilerimizi masallarla, drama etkinlikleriyle matematiği tanıştırıyor ve sevmelerini sağlıyoruz. Eğlenerek öğrendiren bir program olan MATHAZONE ile çocuklarımız farklı bir dünya ile tanıştırarak rakamları, matematiğin temel kavramlarını öğretiyoruz.

PROJE TABANLI EĞİTİM NEDİR?

Proje Tabanlı Eğitim Programı ile öğrencilerin aktif olarak eğitime katılmasını sağlıyoruz. Üst düzey bilişsel aktivitelerini çeşitli materyallerle destekleyerek, akademik ve sosyal becerilerini geliştiriyoruz. Kendilerine özgü düşünce biçimleri geliştirmelerine, problem çözmelerine, düşünmelerine ve sorgulamalarına olanak tanıyoruz. Aynı zamanda sınıf arkadaşlarıyla iş birliği içine girmelerini sağlayarak ekip çalışması ile tanıştırıyoruz. 

YABANCI DİL EĞİTİMİ’Nİ NASIL VERİYORUZ?

6 yaş sınıflarımızda İngilizce Ağırlıklı Okul Öncesi Eğitimi uyguluyoruz. Haftada 15 saat verilen bu eğitimde online ortamlar ve güncel teknikler ile öğrenmeyi pekiştiyoruz. Yabancı öğretmenler ile iş birliği içinde çalışıyoruz. 

DEĞERLER EĞİTİMİ NEDİR?

Peygamber efendimizin güzel ahlakını edinmelerini sağlamak için öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize değerler eğitimi veriyoruz. Ayrıca kur programı ile öğrencimizin seviyesine uygun olarak Kur’an-ı Kerim’i öğretiyoruz. Mevlid-i Nebi, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı gibi dini günleri kutlayarak çocuklarımızı değerlerimiz ile tanıştırıyoruz.

TEMA PROGRAMI NEDİR?

Tema Vakfı ve MEB ile iş birliği içinde olduğumuz TEMA programı ile çocuklarımıza küçük yaşta doğa sevgisini aşılıyor, doğanın güzelliklerini yakından takip etmelerini sağlıyoruz. Ekoloijk okuryazarlık kazanımı için Doğa ve Çevre Eğitim Programları düzenliyoruz.

DUYGU EĞİTİM ATÖLYE ÇALIŞMALARIMIZ

Öğrencilerimizin duygusal zekalarını destekleyecek atölyeler hazırlıyoruz. Duygularını tanıyabilmelerini, başa çıkabilmelerini, empati becerilerini geliştirmelerini sağlıyoruz. Duygusal ve Sosyal Gelişim Yıllık Programlarımız ile duygularını besliyor ve geliştiriyoruz.

MONTESSORİ YAKLAŞIMI

Montessori eğitimi ile çocuklarımızın bireysel becerilerine, ilgi alanlarına, karakter özelliklerine ve bireysel öğrenme düzeylerine uygun olarak günlük yaşam becerileri kazandırmayı amaçlıyoruz. Yaptığımız etkinlikler ile çocuklarımızın eğlenerek öğrenmesini sağlıyor, öğrendiklerini davranışa dönüştürmeleri için yardımcı oluyoruz. Bu eğitim ile çocuklara sorumluluk veren, birey olduklarını kabul eden bir felsefe ile yaklaşıyoruz.

REGGIO EMMILA YAKLAŞIMI

Reggio Emmila Yaklaşımı ile çocuklarımızı basit ihtiyaçları olan bireyler olarak değil, meraklı, potansiyeli yüksek, birçok hakka sahip eşsiz bireyler olarak görmekteyiz. Sorgulama, keşfetme, hayal gücü, yaratıcılık, iletişim, üretkenlik kavramlarını merkeze koyarak verilen bu eğitim modeli ile çocuklarımızı yapamayacaklarına değil, yapabileceklerine yönlendiriyoruz. Çocuklarımızın yaratıcılıklarını ve el becerilerini geliştirmeleri için deniz kabuğu, ağaç dalları, kumaş gibi yapılandırılmamış doğal materyaller kullanıyoruz. 

ÇOKLU ZEKA EĞİTİM SİSTEMİ

Çoklu zeka eğitim sistemi; çocukların yaparak, yaşayarak, elleyerek, dokunarak ve görerek öğrendiği bir eğitim sistemidir. Çocuklarımızla yapılan sınıf içi atölye etkinlikleri ve gezilerle kalıcı öğrenme eylemlerini destekliyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

Tüm merak ettikleriniz ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adres Bilgisi

Bilgi Talep Formu