Mevlid-i Nebi Programı ile “En Sevgili”yi Andık

Gökyüzü Eğitim Kurumlarında Mevlid-i Nebi programı ile Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellemi andık.

…Ve seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik. ( Enbiyâ – 107 )

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed ( s.a.v ) bütün insanlığa gönderilmiş bir rahmet peygamberidir.

O’nun getirdiği Kur’an çağlar üstü, evrensel bir kitaptır; bütün insanlığa hitap etmekte, herkese doğru yolu göstermektedir; akıl ve sağduyuya hitap edip insanları birlik, beraberlik, kardeşlik, adalet, eşitlik ve yardımlaşmaya çağırmaktadır.

O getirdiği dinî ve ahlâkî prensipler ile insanlık için bir rahmet olmuştur. Nitekim kendisi de bir hadisinde, “Ben bir rahmet ve hidayet rehberiyim” buyurmuştur.

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) kamerî aylardan Rebiülevvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye doğum günü anlamında olan “Mevlid Kandili” denir.

Değerler Eğitimi Zümremizin hazırladığı program öğrencilerimizin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Öğrencilerimiz, Efendimizin en güzel hasletlerini bizlere aktardılar, hadislerini okudular. Efendimizi anlatan ilahileri söylediler. Bu sene aramızdan ayrılıp rahmeti Rahmana kavuşan, programda güftesi kendisine ait olan bir ilahi de okunan Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucu Genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK için de öğrencilerimizden bir Fatiha okudular.

İlgili İçerikler