MATHAZONE

Bu programı dünyadaki örnekleriyle birlikte Türkiye’de ilk uygulayan okullardan biriyiz.

Mathazone dünyanın çeşitli ülkelerinde ve Türkiye’de çocuklara uygulanan ve çok başarılı sonuçlar alınan bir sistem.
Mathazone, matematik ile ilgili alt yapıyı çocuklara öğretmek hem de onların gelecekte hayatlarını kolaylaştırmak için kurulmuş bir sistem. Hayatın her alanına etki eden bir Mathazone ormanı kuruyoruz.
Sanatla, müzikle, oyunlarla bütün bir günün içerisine matematiği yayıyoruz. Mesela çocuklar çember öğreniyorlarsa, çember ile ilgili sanatsal aktivitelere katılıyorlar. 1 sayısını öğreniyorlarsa, 1 ile ilgili örüntüleri müzik ile ilgili bölümde öğreniyorlar.

Çocukluk döneminde tek istek hayatı keşfetmek olduğundan, bizim kurduğumuz dünyada da sürekli keşfediyorlar, deneyimliyorlar. Mathazone Ormanı’nın karakterleriyle hem serüven yaşıyorlar hem de öğrenmeyi gerçekleştiriyorlar.


EKO OKULLAR PROJESİ:

11202436_1680689048841485_3547523897688846722_nEko okullar programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Okulumuzdaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. Okulumuzda uygulanan EKO okul programımız sonucunda yeşil bayrağı kurumumuzda dalgalandırdık. Maltepe Anaokulu olarak geçen yıl Eko-Okul Projesinde ikinci proje konumuz olan ‘su projesine’ başladık. Bu yıl projemizin ikinci yılını yaşayacağız. Yıl bitiminde yapılacak proje çalışmaları ile ikinci yeşil bayrağımızı almayı hedefliyoruz.

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ:


Her Çocuğun Yetim Bir Kardeşi Var
Okulca birlik olduk, bir yetime kardeş olduk. Maltepe Anaokulu olarak Duygu Eğitim Merkezi ve İHH’nın iş birliği ile bir yıl boyunca çalıştığımız proje sayesinde velilerimizin katkılarıyla üç yetim kardeşimizin eğitim masraflarını karşıladık. İyilikte yarışan sınıflar sloganı ile İnsani Yardım Vakfı İHH’nin düzenlemiş olduğu ‘’Yetim Kardeşliği’’ projesinde gönüllü olduk.


mavi-kapakAtık Pil, Mavi Kapak, Atık Yağ Projeleri
Her yıl olduğu gibi bu yılda sosyal sorumluluk projelerinde velilerimiz ile birlikte yıl boyunca çalıştık. Yılın sonunda atık pil toplama kampanyasında okul olarak ilçe birincisi olduk ve çeşitli ödüller kazandık.
Her sene veli ve öğrenci iş birliği ile topladığımız mavi kapaklarımız iki tane engelli sandalyesi almamızı sağlamıştır.


Kıyafet-Oyuncak-Kitap Kampanyaları
Gökyüzü kolejimizin düzenlemiş olduğu sosyal sorumluluk projeleri her sene anaokulumuz tarafından da yürütülmektedir. Tüm bu projelerde bizi katkı sağlayan sevgili öğrencilerimiz ve sayın velilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz.