Lise Öğrencilerimizden Darülaceze Ziyareti

Lise öğrencilerimiz, Kayışdağı Darülaceze’ye ziyarette bulundular.

Gökyüzü Duygu Eğitim Merkezi GÖKDEM tarafından organize edilen Darülaceze ziyareti ile öğrencilerimiz Darülaceze’deki büyüklerini ziyaret ettiler. Darülaceze’de yaşayan kişilere yalnız olmadıklarını hissettirmek ve onlarla keyifli zaman geçirmek isteyen öğrencilerimiz büyükleri ile buluşmadan önce yetkililerden Darülaceze’nin tarihçesi ile ilgili bilgi aldılar. Öğrencilerimiz merak ettikleri birçok konu hakkında fikir sahibi oldular. Ve geziye Rehabilitasyon merkezindeki yaşlıları (büyüklerini) ziyaret ederek başladılar. Burada bir çok sanatsal faaliyetin yapıldığını gördüler ve bu durum onları çok mutlu etti. Darülaceze’nin bir çok sakiniyle birebir sohbet etme fırsatı buldular. Bu da yaşlılarımızı çok mutlu etti.

Daha sonra yaşlıların (büyüklerinin) dinlendiği çay salonuna geçtiler oradakilerle de zamanı nasıl geçirdikleri hakkında sohbet ettiler.

Bu gezi ile öğrencilerimiz, yaşlılara olan duyarlılıklarını geliştirmiş, aynı zamanda da büyüklerine bir kaç saatliğine de olsa bir enerji katarak onları mutlu etmiş oldular.

Öğrencilerimiz bu ziyaretin tekrar edilmesi umudu ile Darülacaze’den ayrılmışlardır.

İlgili İçerikler