LGS Çalışma Kampımız için Sapanca’daydık

Bu yıl LGS’ye girecek öğrencilerimiz için beş günlük çalışma kampı düzenledik.

Özel Maltepe Gökyüzü Ortaokulu olarak öğrencilerimizin 5 Haziran’daki sınavda zaman yönetimi, organizasyon becerisini geliştirmek, toplanan bilgileri sunmak, avantajlı duruma sahip olabilmeleri amacıyla 23-28 Ocak tarihleri arasında “LGS Çalışma Kampımızı”  Sapanca Park Otelde gerçekleştirdik. Kampta, okul yöneticilerimiz, rehber öğretmenimiz ve branş öğretmenlerimiz öğrencilerimiz ile bir araya geldiler.

Öğrencilerimiz için farklı branşlarda ders programları oluşturularak, okul ortamı dışında motivasyonunu artırabilecek, bilgilerini gözden geçirmelerini sağlayabilecek, gerçek sınavın provasını yapabilecekleri, akran çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri, istasyon çalışmalarına katılabilecekleri ve ölçme-değerlendirme süreçlerini yaşayabilecekleri bir program hazırladık.

Telefonsuz geçen beş gün boyunca kendilerini kitaplara veren öğrencilerimizin, kamp programı sayesinde doğru cevap oranlarında büyük bir yükseliş saptadık. Serbest zaman etkinliklerimizde ise çeşitli aktivitelere katılarak moral depoladık.

İlgili İçerikler