fbpx

Gökyüzü’nde Kolej Eğitimi

Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, üniversite kampüsü niteliğindeki binamızda öğrenmede derinleşmeyi sağlayan, araştırma, uygulama ve deneyim temelli bir programla donatılmış, öğrencileri sadece sınava değil; üniversiteye ve yaşama hazırlayan, etkili kariyer danışmanlığına dayalı bir ortaöğretim modeli ile her türlü teknolojik imkanlarla donatılmış akıllı sınıflarda eğitim görmektedirler. Bunun yanında öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası yarışma ve projelere de katılım sağlayarak Gökyüzü Eğitim Kurumlarını gururla temsil ediyorlar.

Okulumuz Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Öğretim Programı kapsamında 4 yıllık eğitim öğretim faaliyetleri yürütmektedir. Bu faaliyetler kapsamında hedef; öğrencilerimizin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda istedikleri  Yüksek Öğretim Programlarına yerleştirilmesini sağlamaktır. Bu amaçla okulumuz öğretim programı içerisinde zenginleştirilmiş ve uzman öğretmen kadrosuyla desteklenmiş YKS ( TYT/AYT ) çalışmaları,  Yaprak Test uygulaması- YKS ( TYT/AYT ) Deneme Sınavı uygulamaları-Ünite Değerlendirme Sınavları( ÜDS ) – YKS ( TYT/AYT ) Hızlandırma Programları- Hafta sonu YKS ( TYT/AYT ) kursu çalışmaları, Etüt alışmaları-Yeterli Öğrenme Çalışmaları yapılmaktadır. Aynı zamanda rehberlik birimimizle öğrencilerimiz mesleki hedefleri doğrultusunda desteklenmekte ve yönlendirilmektedir. Bu sistem 9.sınıftan 12.sınıfa kadar kademeli olarak devam etmekte ve öğrencilerimiz Koçluk Sistemi ile sıkı bir şekilde akademik ve psikolojik takip edilmektedir.

Okulumuzda öğrencilerimiz öğretim programı içeriğine uygun ve modern-teknolojik gelişmelere uygun  olarak düzenlenmiş sınıflarda, Fizik-Kimya ve Biyoloji laboratuvarlarında öğretmenlerinin denetiminde bilimsel çalışmalar yaparak teorik öğrenmelerini uygulamalı olarak gerçekleştirmiş olurlar. Bunun yanında öğrencilerimiz modern eğitim sistemine uygun Derslik Sınıf Sistemi’yle de sorumluluğunu bilen ve bunu sağlayan öğrenciler olarak yetişmektedir

Okumaya ve okutmaya çok önem veren okulumuz her sabah okuma saati uygulaması ile öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı sağlaması hususunda gerekli tüm desteği sağmakta ve bu bağlamda modern ve zengin kütüphanesi ile öğrencilerimizi kitap okumaya yönlendirmektedir.

Okulumuz akademik çalışmaların yanı sıra Değerler Eğitimi’ne de çok önem vermekte olup öğrencilerimizin vatanına ve toplumsal değerlerine sahip çıkan ve bu bağlamda iyi birer insan ve toplumsal sorumluluğu üstlenebilen birer örnek şahsiyet olarak yetişmelerini sağlamaktadır.