Kariyer Günleri – Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Tanıtımı

Özel Maltepe Gökyüzü Koleji rehberlik servisi GÖKKAM Kariyer Günleri kapsamında Bilgisayar Mühendisliği bölümü tanıtımı semineri düzenledi.

Seminere Google’da çalışan Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Elif GÜLER ile kendi yazılım firması bulunan yine Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu ve Matematik öğretmenimiz Melek DÜZÇAY’ın kardeşi Samet DÜZÇAY katıldı.

Üniversiteye hazırlık süreçleri, üniversite hayatları, bölümleriyle ilgili merak edilenleri öğrencilerimizle paylaşan Güler ve Düzçay öğrencilerimizin sorularına da içtenlikle cevap verdiler.

Özellikle üniversite hayatlarını nasıl geçirmeleri gerektiğine ve sonrasındaki iş imkanlarına, bu süreçteki zorluklara değinen konuklarımız en önemli unsurun “asla vazgeçmemek” olduğunu ve her yaşanılan durumun -olumlu ya da olumsuz fark etmez- bir kazanç olarak görülmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Seminer sonunda da öğrencilerimiz konuklarımızla birebir sohbet etme imkanı da bularak ayrıca kendilerine teşekkürlerini ilettiler.

Özel Maltepe Gökyüzü Koleji GÖKKAM olarak bu tarz seminerlerle öğrencilerimizi buluşturmaya devam edeceğiz.

İlgili İçerikler