Yabancı Dil Eğitimi

Gökyüzü Koleji olarak yabancı dil öğrenimini hayatımızın gerçeklerinden koparmadan gündelik hayatımızın gerektirdiği kavramsal oyunlaştırma ve hikayeleştirme metotlarıyla öğrencilerimizin dinleme ve konuşma becerilerini geliştiriyoruz. Ağır grammer (dilbilgisi) dersleri ve ezber metodu yerine çocuklarımıza eğitsel oyunlar ve taklitsel metotlarla yabancı dili sevdiriyoruz. İlkokul 3.cü sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olan İspanyolca dersimizi de vermeye başlıyoruz.

Dünyayla etkileşimde olmak için iletişim kurmanın önemini biliyoruz bu sebeple dünyada yaygın olarak kullanılan İngilizce ve İspanyolca’yı çocuklarımıza küçük yaştan itibaren veriyoruz.
Anasınıflarında dinleme ve aşina olma ağırlıklı aktivitelere dayalı bir öğretim uygulayarak öğrencilerin hedef dili öğrenmelerinden çok aşina olmaları amaçlanmaktadır. Yazma çalışmalarına geçmeden önce öğrencilerin dili ve sesleri algılamaları bu aşamadaki temel hedeftir.

İlkokulda ise sözlü olarak kendisini ifade edebilen çocuklarımız yazılı olarak da yabancı dili öğrenmeye başlarlar. 4. sınıftan itibaren kompozisyonlar yazabilir ve anadili İngilizce olan bir kimseyle özgüvenli bir biçimde iletişim kurabilir hale gelirler uluslararası sınavlara da 8 yaşından itibaren girebilen öğrencilerimiz, ileride girecekleri TOEFL, IELTS ve FCE gibi sınavların altyapısını ilkokulda almış olurlar.
Sene başında yapılan düzey belirleme testleriyle beraber İngilizce dinleme, okuma, konuşma becerileri ölçülen çocuklarımızın yıl sonunda yaptığımız testlerle beraber yıl içindeki gelişim sürecini takip ediyoruz.
Yabancı dil derslerimiz İngilizce öğretmenlerimizin yanısıra native speaker ile de devam etmektedir. Native speaker sayesinde öğrencilerimiz speaking konusunda başarılı hale gelmektedir.