Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Gökyüzü Eğitim Kurumları’nda psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi eğitim modelimizin önemli bir bileşenidir. Rehberlik birimimiz öğrencilerimizin eğitim öğretim yolculuğunda karşısına çıkacak tüm engelleri, fırsatları, tehditleri önceden öngörüp onlara bu süreçte %100 destek sağlarlar. Çocuklarımızla doğru iletişimi sağlamak ve onlara ufuk olabilmek adına Gökyüzü Eğitim Kurumları’nda alanında uzman rehberler ve psikolojik danışmanlar çalışmaktadır.

Rehber ve danışmanlarımız, öğrencilerimizin kendilerini ve çevrelerini daha iyi anlayabilmeleri, kişisel gelişimlerini doğru bir şekilde sürdürebilmeleri, özgüven artırıcı sağlıklı kişisel ilişkiler kurabilmeleri, sahip oldukları potansiyeli ve yetenekleri açığa çıkarabilmeleri, karşılaştıkları sorunlarla mücadele edebilmeleri, duygularının farkında olmayı ve bunlar gibi daha birçok konuda yıl boyunca aralıksız psikolojik destek hizmeti verirler.

Her ay iletişim sistemi üzerinden gönderilen bültenlerle öğrencilerimizin bir ayını nasıl geçirdiğini, branş dersleri dahil neler öğrendiğini, velilerimize iletmiş oluyoruz.

Rehberlik servisimiz eğitim-öğretim süreci içerisinde etkinliklerimize katılarak öğrencilerimizi gözlemlemekte ve gerekli dönemlerde çocukların yaşına göre gelişim testleri uygulamaktadır.