Mesleki Gelişim Programı
06/09/2016

Avrupa’da Parlayan “Gökyüzü”nün Yıldızları

Gökyüzü’nün Yıldızları Muhammed Talha Aydoğan “Gençler Avrupa Şampiyonu”, Sude Yaren Uzunçavdar da “Minikler Avrupa Şampiyonu” Oldu.

18-20 Şubat 2016 tarihleri arasında BELEK’ te düzenlenen ve 35 ülkeden 750 sporcunun katıldığı KULÜPLERARASI AVRUPA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI’nda Milli Takım forması ile mücadele eden ve Milli Takım Antrenörü Serkan  Uzunçavdar ile tatamiye çıkan “Özel Maltepe Gökyüzü Koleji” öğrencimiz Muhammed Talha AYDOĞAN, 73 kg“Genç Erkekler Kategori”sinde AVRUPA ŞAMPİYONU olmuş ve ALTIN MADALYA kazanarak  şanlı bayrağımızı göndere çektirmiştir.

21-22  Şubat 2016 tarihleri arasında BELEK’te düzenlenen ve 15 ülkeden gelen 250 sporcunun katıldığı MİNİKLER AVRUPA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI’nda da Milli Takım Antrenörü Serkan Uzunçavdar ile tatamiye çıkan  “Özel Maltepe Gökyüzü Koleji” öğrencimiz Sude YAREN UZUNÇAVDAR, +57 kg “Minik Bayanlar Kategorisi”nde AVRUPAŞAMPİYONU olmuş ve ALTIN MADALYA kazanarak şanlı bayrağımızı göndere çektirmiştir.

Spor hayatı başarılar ve şampiyonluklar ile dolu olan okulumuzun gururu olmaya devam eden M. Talha AYDOĞAN duygularını: “Avrupa Şampiyonluğumu Cennet Vatan Türkiye  için hayatını feda eden kahraman şehitlerimize hediye ediyorum.”  diye dile getirdi. Kariyerine Avrupa Şampiyonluğu ile başlayan Sude Yaren UZUNÇAVDAR adlı öğrencimiz de önümüzdeki yıllarda şampiyonlukların en büyük adayı olduğunu ispat etti.

AYDOĞAN ve UZUNÇAVDAR: “Bize sağladığı destek ve imkanlar için okulumuzun kurucusu  Hüseyin Emin ÖZTÜRK Hocamıza, Okul Müdürümüz  Gürkan ÜNVER’e, Müdür Yardımcımız Serhat ÖZÇELİK’e, tüm öğretmenlerimize ve  arkadaşlarımıza  teşekkür ediyoruz.” dedi.

Öğrencimiz M.Talha AYDOĞAN: “MEB Gençler Şampiyonası’nda okulumuzu temsil ettikten sonra Hollanda-Eindhoven’da ve Almanya-Bonn’da  yapılacak olan Open Şampiyonası’na katılacağını belirterek  Türk Milli Takımı ile  hedefinin  2016  Kasım ayında KANADA’da yapılacak olan DÜNYA ŞAMPİYONASI’nda okulumuza ve ülkemize Dünya Şampiyonluğu getirmek olduğunu söyledi.”  Biz de TÜRKİYE ve AVRUPA ŞAMPİYONU Milli Sporcu öğrencimize sonsuz başarılar diliyoruz.