Özel Maltepe Gökyüzü Koleji ve Fen Lisesi I. Dönem II. Yazılı Sınav Tarihleri
07/11/2016
Nerede Yaşıyorum?
08/11/2016

Başarıya Götüren Aile Semineri

Özel Maltepe Gökyüzü İlkokulu ve Ortaokulu PDR Servisi tarafından öğrencilerimizin akademik başarılarında olumlu ebeveyn rolleri üzerine seminer verildi.

Çocuklarımızın yoğun akademik ve gelişimsel temposu içinde bazen uygun iletişim biçimleri ve yaklaşımları üretmekte sorunlar yaşayabiliyoruz. Anne babalar olarak kendi aile değerlerimizi ve toplumsal yeniden üretim algısının yerleştirebilmeye çalışıyoruz. Bu sebeple “Anne-Baba Okulu” seminerlerimiz düzenli aralıklarla siz velilerimizle buluşuyor.

Velilerimizin talepleri, öğretmenlerimiz görüşleri, akademik takip çalışmaları ve gözlemlerimiz neticesinde ikinci seminerimizin “BAŞARIYA GÖTÜREN AİLE” olmasına karar verildi. Seminerimiz, çocuklarımızın akademik sorumluluk almasını sağlamak ve bu beceriyi kazandırırken anne-baba ve okula da düşen sorumluluklar üzerine farkındalık sağlamak amacıyla düzenlendi. Katılım sağlayan tüm velilerimizi kutlarız.


“Anne-Baba Okulu” seminerlerinin ilki 05.11.2016 cumartesi günü saat 11.00’de kurumumuz İlkokul-Ortaokul Psikolojik Danışma ve Rehberlik servisi tarafından başlatıldı.

Seminer akışı içerinde kural koyma ve sınırlar, doğru iletişim temasının yanında velilerimizin sorularına da yanıtlar verildi, öneriler sunuldu.

Sık karşılan sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde de durularak aileye doğru müdahale yöntemleri ile ilgili ipuçları verildi. Seminerin sonunda okul psikolojik danışmanlarımız velilerimizin sorularını cevapladı, okul ve ailenin bütünlüklü ve sistemli çalışmasının önemine değinildi.