Gökyüzü Öğrencileri AB Kod Haftası için Kodluyor

EU Code Week- AB Kod Haftası, ekim ayı içinde düzenlenen; kodlama ve dijital okuryazarlığı herkes için eğlenceli ve ilgi çekici bir hale getirmeyi amaçlayan bir etkinliktir.

Gökyüzü Eğitim Kurumlarında AB Kod Haftası – Code Week kapsamında Robotik ve Kodlama Dersi öğretmenimiz Yunus Emre SOYLU, çevrim içi etkinlik olan “Compute It” etkinliğini düzenlemiştir. Etkinlik klavye yön tuşları ile oynanabiliyor olup 58 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümlerde temel yönlendirme algoritma varken ilerleyen bölümlerde döngüler ve koşullar algoritmaya dahil olmaktadır.

“Compute It” kodlama aracında verilen kodların ne işlem yaptığını kullanıcının bulması istenmektedir. Kodlama mantığını kavratmak için oldukça eğlenceli ve düşünmeye sevk ettiren bir araçtır.

Bu kapsamda öğrencilerimizin https://codeweek.eu/view/478932/gokyuzu-kodluyor web sitesine girdikten sonra açıklama kısmındaki linke tıklayarak açılan sayfadaki etkinliği son seviyeye kadar tamamlamaları beklenmektedir.

Etkinlik 17 Ekim 2022 00:00 da başlayacak ve 23 Ekim 2022 00:00’da sona erecektir. Tüm seviyeleri tamamlayan öğrenciler sonunda CodeWeek sertifikaları verilecektir.

Tüm öğrencilerimizin katılımına açıktır.

İlgili İçerikler