Gökyüzü 10 Kasım’da Atatürk’ü Andı

zel Maltepe Gökyüzü Eğitim Kurumları öğrencileri 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde bir araya geldi. Öğretmenlerimiz Buşra İbrahimoğlu ve Yasemen Yıldırım’ın düzenlediği tören, saat dokuzu beş geçe saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İngilizce Öğretmeni Hatice Sümeyye Gül’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından birinci sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu “10 Kasım En Büyük Yasım” adlı gösteri izlendi. İkinci sınıf öğrencileri Atatürk’ün İngilizce ve Türkçe sözlerini söylerken 10 Kasım şiir yarışmasında Maltepe ilçe birincisi olan Pelin İpek Çakır, Atatürk için yazdığı şiiri okudu. Ortaokul ve lise öğrencileri “Benim Adım Mustafa” oratoryosunu sergiledi; 12. sınıf öğrencisi Ceyda Sinacı, Müzik Öğretmeni Safa Ömer Şahin’in çaldığı piyano eşliğinde Atatürk’e ithafen yazılmış şarkıları seslendirdi.

Program, Atatürk’ün “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.” sözüyle son buldu.

İlgili İçerikler