Okulumuzda “Tema Eğitim Programı” uygulanmaktadır.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve TEMA Vakfı İşbirliğindeki “Tema Eğitim Programı” ile öğrencilerimizin çevreye dost olmaları ve doğayı daha yakından takip etmelerini sağlamak, ekolojik okur yazarlık kazanımları için onları “Doğa ve Çevre Eğitim Programı” ile buluşturuyoruz.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde başlatılan “Yetim Kardeşliği Projesi” çerçevesinde  24 yetime kardeş olduk.

24 kardeşimiz Türkiye’den ve kilometrelerce uzaklıktaki Bangladeş, Etiyopya, Afrika-Zimbabve,Suriye, Afrika-Burkina Faso, Sri Lanka, Endonazya, Afrika-Tanzanya, Azerbeycan, Arnavutluk’tan.

https://online.ihh.org.tr/public/feedback/2913226/160926.pdf

Türk Kızılayı ve Maltepe Esenkent Muhtarlığı işbirliği öğrencilerimizin erzak dağıtımında aktif katılımı ile yardıma ihtiyacı olan toplam 36 aileye  ulaşıldı.

Maltepe Osmangazi Kız  İmam Hatip Lisesi işbirliği ile Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden onay aldığımız  “Kur’an-ı Kerim Kardeşliği” projesi gerçekleştirildi.

Gökyüzü ailesi olarak kıyafet, oyuncak ve kitaplarımızı toplayarak 50’ye yakın kıyafet kolisi, 10’a yakın oyuncak ve 3 koli kitap Sultanbeyli Belediyesi Suriyeli Mülteciler Derneği’ne ve  Mardin Toki İlkokulumuza  teslim edildi.

Yaklaşık 650 öğrencinin eğitim gördüğü kardeş okulumuzun Hatay Suriyeli Yetim Çocuklar Okulu kardeş okulumuz oldu.

Kimisi annesiz, kimisi babasız olan yetim çocukların eğitim-öğretimleri için Hatay Milli Eğitim Bakanlığına açılan, sadece Suriyeli yetim çocukların öğretim gördüğü, kardeş okulumuz yararına Okul Aile Birliğimizce kermes düzenlendi.

Öğrenci ve Okul Aile Birliğimizin Katkılarıyla “Gökyüzü Koleji” olarak  yanlarında olduk.

  • Hatay Suriyeli Yetim Çocuklar Okulu (laptop + projeksiyon cihazı)
  • Sultanbeyli Belediyesi Suriyeli Mülteciler Derneği (Nakdi ve 50 koli kıyafet+oyuncak+kitap yardımı)
  • Mardin Toki İlköğretim Okulu (20 koli kıyafet+oyuncak)

  • Tenzile Erdoğan Kız Sığınma Yurdu(Ayni yardım)

  • Pendik Ercan Görür İlköğretim Okulu (laptop + projeksiyon cihazı)

  • Süreyya Derneği Aile ve Sosyal Yardım Bakanlığına Bağlı Yetim Evleri (Ayni yardım)

  • Aziz Mahmut Hüdai Vakfı Ümraniye Suriyeli Çocuklar Geçici Eğitim Merkezi (laptop + projeksiyon cihazı)