Duygusal ve Sosyal Gelişim Programları

Anaokullarımız, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin duygusal zekâlarını artıracak; kendi duygularını tanıyabilme (Özbilinç),  duygularıyla başa çıkabilme (Özdenetim), kendini harekete geçirebilme (Motivasyon) ,  başkalarının duygularını fark etme (Empati), ilişkilerini yürütebilme (Sebat), iyimser olabilme becerilerini kazanmaları öğrencilerimizin duygularının beslenmesi, desteklenmesi ve gelişmesine yönelik  “Duygusal ve Sosyal Gelişim Yıllık Programları” yürütülmektedir.

Duygu Eğitim Atölye Çalışmaları

Anaokullarımızda rehber öğretmenlerimizce Duygusal ve Sosyal Gelişim yıllık programları çerçevesinde Duygu Eğitimi Atölye çalışmaları yapılmaktadır.

İlkokulda haftada 1 saat “Duygu Eğitimi Atölye” çalışması yapılmaktadır. Bu atölyede öğrencilerimizin Duygusal ve Sosyal Gelişim Dersleri psikolog ve/veya rehber öğretmenimizce verilmektedir. Ekim-Kasım ayında İletişim, Kasım-Aralık ayında Kendini Tanıma ve Kabul, Aralık-Şubat aylarında Duyguları Anlama, Mart ve Nisan ayında Düşünce ve Duygu Yönetimi’ne, Nisan ve Mayıs ayında ise Sorun Çözümünü işledik.

Ortaokul ve lisede rehberlik saatlerinde rehber öğretmenlerce Duygusal ve Sosyal Gelişim yıllık programları çerçevesinde  Duygu Eğitimi Atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Lisede 9. ve 10. sınıflarımızda haftada 2 saat Duygu Atölyesi çalışmaları yürütülmektedir.


Değerler Eğitimi Atölye Çalışmaları

Anaokullarımızda haftada 1 saat, anasınıfı ve ilkokulda haftada 3 saat değerler eğitimi  dersimizde teolog ekibimizle Değerler Eğitimi Atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Ortaokulda rehberlik saatlerinde Değerler Eğitimi Atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Lisede haftada 2 saat Değerler Atölyesi çalışmaları yürütülmektedir.

Duygu Eğilim Ölçekleri

Ar-ge çalışmalarımızın bir parçası olarak “Duygu Eğilim Ölçekleri” geliştirilmiştir.

Duygu Eğilim Karneleri

Hedef olarak belirlediğimiz duygu ve değerler doğrultusunda öğrencilerimizin duygu eğilimleri “Duygu Eğilim Karnesi” ile paylaşılmıştır.