“ONLAR  DA BİZE EMANET”

Darıca Hayvanat Bahçesinden gelen eğitmenlerle  “Hayvan Sevgisi” konulu bir program düzenledi.

Programda, insan yaşamı ve kainatın dengesi açısından hayvanları sevmemiz ve onları korumamızın önemine dikkat çekti.

ÇİZGİLERLE “MERHAMET

Öğrencilerimizin “Merhamet” duygularını beslemek için , yetenek ve duygularını ifade edebilecekleri “Çizgilerle Merhamet” resim etkinliği düzenlendi.

Çocukların duygularını ifade edebilmelerinin en özgür seçimlerinden biri olan resim çizimleri ile “Merhamet” konusunu hayal dünyalarına taşıyarak, çizgilerle hayallerinin hayat bulması sağlandı.

BENİM DEDEM NİNEM Bİ TANEM

18-24 Mart Büyüklere Saygı Haftası çerçevesinde “Benim Dedem, Ninem Bitanem Etkinliğini” gerçekleştirildi.

Dede, nine ve torun birlikteliği ile kuşaklar arası bir köprü, bir anı, vefa dolu anlar yaşandı.

CANIM ANNEME MEKTUP

“Canım Anneme Mektup” etkinliğimiz ile  kıymetli annelerimizin anneler gününde yanlarında olduk.

NE ÇOK ÖZLEDİK SENİ…

Kutlu Doğum Programı çerçevesinde  “Canım Peygamberime Mektup” etkinliği ve  “Salavat” etkinliği ile peygamberimizi ne çok özlediğimizi yaşadık. 

“BİZ DE VARIZ”

Türk Kızılay’ını daha iyi tanımak ve tanıtmak için Gökyüzü yıldızları olarak “BİZ DE VARIZ” diyerek Türk Kızılay Maltepe Şubesi işbirliği ile resim ve slogan yarışmaları düzenledik.

“YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN EL ELE” 

Tüketen bir toplumdan arta kalanlarla dünyanın dört bir tarafında açlıktan ölen insanları muhakeme etmemiz, tabağımızdaki yemeği bırakmamızla arkada milyonlarca insanları düşünmemize kadar yaşama dair, yaşanabilir bir dünya için Prof. Dr. Orhan KURAL ile bir araya geldik.

GENÇLİK VE KAVRAMLAR

“Bir Sınırı Olmayanın, Hiç Sınırı Olmaz.”

Gençlerimizin birçok kavramın tüketildiği bir yüzyılda onlara kavramları hatırlatma ve düşündürme konusunda bir kapı aralamak istedik.

Firuzan ÇETİN’in konuk olduğu “Gençlik ve Kavramlar” konulu seminer de şuurlu bir genç olabilmek için kavramları daha yakından tanımanın önemine değinilerek,  gençlerin hedefleri konuşuldu.

TOPRAK VE FİDANA DOĞRU

Tema işbirliği ile “İstanbul Fidan Dikim Şenliği’ne”  katılım sağlandı.

İstanbul genelinde 3150 öğrencinin katıldığı şenlikte öğrencilerimiz ellerini toprağa dokundurarak çam fidanlarını bir bir toprakla buluşturdu.