Akran Zorbalığı ve Siber Zorbalık Semineri

Günümüzde ciddi anlamda önem kazanan ‘siber zorbalık’ kavramı, bu alanda önemli çalışmaları olan Sakarya Üniversitesi Eğitim fakültesi öğretim üyesi Prof. Tuncay AYAS tarafından Özel Maltepe Gökyüzü Koleji öğrencilerine ve öğretmenlerine iki ayrı oturumda anlatıldı.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden öğrencilerin bu teknolojik gelişmeleri amacının dışında kullanmaları sonucu öğrenciler arasında yeni bir zorbalık türü olan sanal zorbalık görülmeye başlanmıştır. Sanal zorbalık, internet ve diğer dijital teknolojiler kullanılarak diğerlerine bilinçli ve kasıtlı olarak zarar vermek olarak tanımlanabilir.

Bununla ilgili olarak Prof. Ayaz, öğrencilerimize akran zorbalığı ve siber zorbalığın ne olduğunu, nedenlerini, etkilerini, sonuçlarını ve de korunma yöntemlerini örnekleriyle anlattı. Seminer sonunda öğrencilerimiz de merak ettikleri konuları sorarak bilgilendiler.

Program sonunda bu etkinliği düzenleyen Gökyüzü Eğitim Kurumları Eğitimden Sorumlu Genel Müdürü Kemal SARI, Prof. Tuncay AYAZ’a plaket taktim ederek kendisine teşekkür etti.

Gökyüzü Eğitim Kurumları olarak çağın gerekliliklerine paralel olarak öğrencilerimizi bu tür etkinliklerle onların farkındalıklarını arttırmaya devam edeceğiz.

İlgili İçerikler