Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN’i Ziyaret Etti – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN’i Ziyaret Etti

Gökyüzü’nde Öğrenci Koçluğu Sistemi
12/09/2017
2017-2018 Öğretim Yılı Açılış Tören Programı
19/09/2017

Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Emin Öztürk, İstanbul Valisi Vasip Şahin’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Teşekküre konu; Vasip Şahin’in daha önce Yeni Akit Gazetesinde Fatma Gülşen Koçak’a verdiği röportajda “İstanbul şairlere ilham olmuş şiir gibi bir şehir… Hangi İstanbul şiirini daha çok seversiniz? “ sorusuna vali bey cevaben:

“Biliyorsunuz, İstanbul ile ilgili hem Yahya Kemal Hem de Necip Fazıl şaheserler yazmışlar. Onları bir kenara bırakırsak birçok şairimiz İstanbul’a gelip, İstanbul’u bilip, İstanbul’u yaşayıp da herhalde şiir yazmayanı çok az. Ama son zamanlarda elime geçen birkaç şiir var belki onlardan bir tanesi çok bilinmeyen Hüseyin Emin Öztürk’ün İstanbul ile ilgili “Efsunlu Şehir” adlı güzel şiiri var. Mesela;

“Dolaşır dilden dile bir aşkın hikayesi,
Şahitmiş olanlara hüzünlü kız kulesi,
Çalınır Çamlıca’da o günlerin bestesi,
Dinledikçe her akşam hislendiğim İstanbul,
Anne gibi göğsüne yaslandığım İstanbul”

İstanbul’un değişik yerlerini hem güzel anlatmış. Hem de adeta bir tablo gibi önünüze resmetmiş. Onu güzel bir şiir olarak gördüm.” demiştir.

Vali Bey’in bu ifadelerinden büyük bir onur duyduğunu belirten şair ve yazar Dr. Hüseyin Emin Öztürk, bir teşekkür nişanesi olarak “Efsunlu Şehir” adlı imzalı şiir tablosunu İstanbul Valisi Vasip Şahin’e takdim etti. İstanbul’un, sanat ve edebiyatın konuşulduğu ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti.