Yetenek Araştırma Merkezi – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Yetenek Araştırma Merkezi

GÖK-YAM tarafından öğrencilerimizin hem bilişsel hem de duygusal değerlendirmelerini kapsayan (dikkat, algı, bellek, sözel ilişkiler, kavramsal ve uzamsal işlemler) çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilerimiz ile bireysel ve küçük gruplar halinde bu çalışmalar sürdürülmeye devam etmektedir. Yaptığımız çalışmalar için her bir işleve duyarlıklı yurtdışında ve aynı zamanda ülkemizde kullanılan araçlar kullanılmaktadır. Sonuçların aileler ile görüşmeler yapılarak paylaşılmasına başlanmıştır. Kullanılan araçlara dair uygulayıcı yeterliliği mevcuttur.

yetenek-arastirma-merkezi-2-smallBu çalışmalar hem olası akademik ve duygusal sorunların tespiti ve çözüm süreçlerinin planlanması, yönlendirmeler hem de öğrencilerimizin güçlü yönlerinin tespit edilmesi ve desteklenmesi gayesi ile yapılmaktadır. GÖK-YAM atölyeleri 03 Aralık Cumartesi günü itibariyle çalışmalarına başlamıştır.. Atölyelere davet edilen öğrencilerimiz GÖK-YAM tarafından yapılan çalışmalar, PDR servisi, öğretmen görüşleri doğrultusunda belirlenmiştir. Atölyelerimizin programları oluşturulmuştur. Mevcut atölyeler yanında çağımızın ruhuna uygun bilişim tabanlı yeni atölyelerin oluşturulması çalışmaları da sürmekte olup ailelerimize bu süreçler tamamlandığında bilgilendirme yapılacak ve davetiyeler gönderilecektir.

Yetenek Geliştirme Atölyeleri:   

  • Bilim Atölyesi
  • Akıl Oyunları Atölyesi
  • Teknoloji ve Tasarım Atölyesi
  • Hayal-Drama Atölyesi
  • Müzik Atölyesi
  • Görsel Sanatlar Atölyesi

2016 – 2017 Eğitim öğretim yılı için yetenek geliştirme atölyelerimizi zenginleştirerek yola devam ediyoruz. Öğrenci ve velilerimizde gelen talepler de değerlendirilerek tüm atölyelere öğrencilerimiz seviyelerine göre olanlara başvurabileceklerdir. Yetenek keşfi çocuğun gelişiminde gözlenmesi gereken bir farklılık ve yetenek önemli bir güçtür.


Yetenek Araştırma Merkezi Haberleri

6 Aralık 2016 – Gökyüzü Yetenek Araştırma Merkezi kapsamında açılan Resim Atölyemizde, Görsel Sanatlar Öğretmeni Türkan Deniz liderliğinde; öğrencilerimiz, temel sanat eğitimi alarak, resim sanatının inceliklerini ve karakalem natürmort tekniğini öğrenerek yeteneklerini geliştirmektedir.


11 Aralık 2016 – GÖK YAM Resim Atölyesi çalışmalarımızda 2. haftamız…Öğrencilerimiz Görsel Sanatlar Öğretmeni Türkan Deniz liderliğinde, yaş seviyelerine göre karakalem natürmort yaparak yeteneklerini gelişirmekte görsel hafızalarını güçlendirmektedir.