Taekwondo’da Türkiye 3.sü Gökyüzü Koleji’nden – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Gökyüzü İlkokulu Anasınıfı Multibem Programında Haftanın Konusu: Mısır
08/10/2016
Gökyüzü Ailesinden, Taekwondo Şampiyonumuza Kutlama Töreni
11/10/2016

Gökyüzü Koleji’nin yıldızı 12-B sınıfı öğrencisi, Milli Sporcu Muhammed Talha Aydoğan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Türkiye şampiyonasında İlk Turda seri başı olarak kurada duran Muhammed Talha 2. Turda Bingöl bölgesinden Doğukan Gök’ü 6-3, 3. Turda Ankara Bölgesinden Yiğit Taşkıran’ı 13-0 yenerek 4. tura yükseldi. Bu turda Elazığ Bölgesinden Beytullah Yılmaz’ı 14-1 sayı skorla yenerek 5. tur yarı finale yükseldi. Yarı finalde İzmir Büyükşehir belediye sporcusu Şahin Çelebi karşısında 4. dakikaya kadar 2-0 üstünlükte önde olan Muhammed Talha rakibine kombine tekniklerin sonucunda 4-3 elenerek Türkiye 3. oldu.

Öğrencimiz müsabaka sonrası kazandığı başarı ile ilgili olarak duygularını şu şekilde ifade etti. “ Bu madalyamı müsabakanın adı olan 15 Temmuz Demokrasi şehitleri Türkiye şampiyonası tüm şehitlerimize ve bana bugüne kadar destek olan Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucu – Genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin Öztürk Beye, babam Gülhan Aydoğan annem ve ailem olmak üzere Kibar Uzunçavdar ile Serkan Uzunçavdar hocalarıma ayrıca Maltepe Uzunçavdar Tekvando kulübü takım arkadaşlarıma armağan ediyorum. Biz Türkiye şampiyonasına 4 sporcu geldik. 3 madalya alarak geri dönüyoruz. Bu çok büyük başarıdır”. dedi.

Gökyüzü Koleji’ne şimdiye kadar sayısız madalya kazandıran, gururumuz olan öğrencimizi bu büyük başarısından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.