Şehitler Şiirle Dile Geldi – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Gökyüzü’nün Yıldızları Ortaokula Merhaba Dedi
22/05/2017
Özel Gökyüzü Ortaokulunda Liseye Merhaba Heyecanı
23/05/2017

Özel Maltepe Gökyüzü Anadolu – Fen Lisesinin düzenlediği  “Geleneksel 12. Şiir Okuma Yarışması”  gerçekleştirildi.

Bu sene 12. si gerçekleştirilen şiir okuma yarışmasında “15 Temmuz Direnişi ve Şehitlik” teması işlendi.  Sanat ve edebiyat dünyamızın güzide isimleri, Harun YÖNDEM, Yusuf DURSUN, Yusuf Ziya AYDIN, Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK ve Bestami YAZGAN’ın jüri üyesi olduğu güzel şiir okuma yarışmamızda öğrencilerimiz kıyasıya yarışarak hünerlerini gösterdiler.

Yarışmadan önce kürsüye çıkan Gökyüzü Eğitim kurumları Kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK, “Şiir okumanın yasak olduğu dönemde biz şiir okuma yarışması düzenlemeye karar verdik. Bu çok anlamlıydı. Ve bundan sonra da düzenlemeye devam edeceğiz.” diyerek niçin şiir okuma yarışması düzenlemeye başladıklarını ifade etti.

Yarışma sonunda jürinin değerlendirmeleriyle dereceye giren öğrenciler ve okulları şu şekilde sıralandı.

  1. GAMZE KAYA AHMET, ÇUHADAROĞLU ORTAOKULU
  2. MEHMET SÜHA TÜRKMAYA, HASAN ŞADOĞLU ORTAOKULU
  3. KAĞAN BUĞRA YAĞIZ, MELEHAT ŞEFİZADE ORTAOKULU

Yarışma sonunda tek tek söz alan jüri üyelerimiz, yarışmayı düzenleyen Gökyüzü Eğitim Kurumları Kurucusu ve genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK’e, Gökyüzü Eğitim Kurumlarında emeği geçen idareci ve öğretmenlerine, yarışmaya katılan okulların öğretmen ve öğrencilerine ayrı arı teşekkür ettiler.

Özel Maltepe Eğitim Kurumları olarak bizler de yarışmaya katılan öğrenci ve öğretmenlerine, öğrencilerimizi değerlendiren çok kıymetli jürimize;  bu yarışmanın organizasyonunda emeği geçen Edebiyat öğretmeni Büşra KAPTAN KOCAOĞLU’na, Edebiyat zümre başkanı Abdurrahim AKKAYA’ya, , Anadolu- Fen lisesi müdürü Gürkan ÜNVER’e, ve özellikle bizlere bu  fırsatı sağlayan Gökyüzü Eğitim Kurumları kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.