Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları Anaokulları ve İlkokulu’na Hem Beyaz Hem Yeşil Bayrak – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları Anaokulları ve İlkokulu’na Hem Beyaz Hem Yeşil Bayrak

10. Gökyüzü Küçük Erkekler Futsal Turnuvası Şampiyonu Özel Gökyüzü İlkokulu ve Ortaokulu
15/05/2017
Gökyüzü Koleji Başarıyı Ödüllendiriyor
16/05/2017

Gökyüzü Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan , Gökyüzü Maltepe Anaokulu, Gökyüzü Adatepe Anaokulu, Gökyüzü Pendik Anaokulları uluslararası bir çevre programı olan Eco-School üyesi olarak, iki yıldır sürdürdüğü çalışmaları sonucunda “YEŞİL BAYRAK” almaya hak kazandılar.

4 yıldır Gökyüzü Eğitim Kurumları Anaokulları okul müdürlükleri kordinatörlüğünde yürütülen uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan çevreye duyarlı okulu simgeleyen Eko Okullar (Eco Schools) programı çalışmaları neticesinde ikinci kez Yeşil Bayrak almaya hak kazanıldı.

13 Mayıs 2017 tarihinde Ankara Başkent Üniversitesi Ayşe Abla Okulları Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Yeşil Bayrak” ödül törenine tüm okullarımızı temsilen katılan Gökyüzü Maltepe Anaokulu Müdürü Elif KAYA, Türkiye ve uluslararası temsilcilerden yeşil bayrakları teslim aldı.

Gökyüzü Maltepe Anaokulu Müdürü Elif KAYA: Gökyüzü Eğitim Kurumları Anaokulları olarak Eko Okul Projesi kapsamındaki çalışmalarımızı iki yıl boyunca devam ettirdik. Bu yıl “su” temalı çalışmalarımızı, eco- team, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile işbirliği içerisinde yürüttük. 2 yıldır ciddiyetle yürüttüğümüz çalışmalarımız sonunda güzel bir işe imza attık ve dünya çapında prestije sahip Yeşil Bayrakları İstanbul’a Gökyüzüne getirdik. Tüm müdürlüklerimiz, öğretmen ve öğrencilerimizle bunun gururunu yaşıyoruz.” dedi.

ÇEVRECİ-YEŞİL OKUL SERTİFİKA HEYECANIMIZI TEMİZ OKUL – SAĞLIKLI OKUL SERTİFİKAMIZLA TAÇLANDIRDIK.

Beyaz Bayrak Projesi “Temiz Okul Sağlıklı Okul” sloganıyla yola çıkılarak okulun tüm birimlerinde temizlik ve hijyen kurallarının sürekli uygulanmasını esas alan bir uygulamadır. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri gerekli denetimleri yaparak okulların temizlik ve hijyenini kontrol eder. Ayrıca kullanılan malzemelerin standartlara uygunluğunu inceler. Yapılan kontrollerde 100 puan üzerinden 90 puan alan okullara “Beyaz Bayrak” ve “Temiz Okul Sağlıklı Okul” sertifikası verilir. Gökyüzü Eğitim Kurumları Anaokulları ve İlkokulu olarak yürütülen projeyi başarıyla tamamlamış ve Beyaz Bayrak almaya hak kazanarak “TEMİZ OKUL, SAĞLIKLI OKUL” olduğunu ve bu konudaki hassasiyetini kanıtlamıştır.

Projenin yürütülmesinde emeği geçen tüm yönetici , öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.