Ortaokul Velilerimizle Teknoloji Bağımlılığını Konuştuk – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Doğru Teknoloji Kullanımı Semineri
26/12/2018
Gökyüzü’nün Yıldızları Merhamet Duygusuyla Kedi Evi Yaptılar
26/12/2018

“İnsan bağımlılık noktasına bir anda gelmez, adım adım ilerler.”

Anne-Baba Okulu Etkinlikleri kapsamında Ortaokul Rehber öğretmeni Uzman Psikolog Sefa Mutlu ÖZDEMİR tarafından okulumuzda yapılan seminerde velilerimizle teknoloji bağımlılığı üzerine sohbet edildi ve bilgilendirme yapıldı.

Teknoloji ile geçirdiğiniz zamanı azaltmak yeni sosyal beceriler edinmek sizi bağımlı olmaktan korur. Gelişen toplumda çocuklarımızın her durumda örnek aldığı Anne-Babaların ev içindeki sorumluluklarını yerine getirmesi bizlerin toplum ve aile yapımıza uygun bireyler yetiştirmemize katkı sağlar. Teknoloji kullanımı çocuklar da kontrol edilemezse empati duygusunun körelmesine, kötülüğün sıradanlaşmasına, problem çözme becerisi olarak şiddetin kullanılmasına, dikkat eksikliğine, tahammülün zayıflamasına sebep olabilir.

Seminerde teknoloji bağımlılığının aşamaları, bağımlılık süreci, teknoloji bağımlılığının nelerden kaynaklandığı, bağımlılıktan kurtulmak için yapılması gerekenler, çocuk ve teknoloji ilişkisi, çocuk ve teknoloji ilişkisinde ebeveyn önerileri gibi konularda bilgi verildi.