Ortaokul Okul Meclisi Başkanı Seçimleri Yapıldı – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Ortaokul Öğrencilerimize Verimli Ders Çalışma Yöntemleri Semineri
19/10/2017
Anaokullarımızda “Bedenini Koru Etkinliği” Yapıldı
19/10/2017

Özel Maltepe Gökyüzü Ortaokulu’nda  ‘’Başkanlık Seçimi ‘’heyecanı yaşandı.

Okul öğrenci meclisi seçimlerinin , öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden okulumuzda bu çalışmaları titizlikle yürütmeye özen gösteriyoruz. Bu kapsamda  okulumuzda 2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı Öğrenci Meclis Başkanı ve üyeleri seçimi gerçekleştirildi..

Okul meclisi her sınıftan bir sınıf temsilcisi seçilmesiyle başladı. Ardından başkanlık için aday olan öğrenciler 9-12 Ekim tarihleri arasında çalışmalarını yürüttüler.  Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tanıtan, teneffüslerde ve öğle aralarında seçim gezilerine çıkan öğrenciler aynı zamanda hazırladıkları poster ve sloganları da okulun çeşitli  yerlerine  asma fırsatını buldular.

12 Ekim Perşembe günü tüm öğrenciler konferans salonunda oylarını kullandılar. Oylama sonucunda 7-C sınıfından Arda Müvetellioğlu  okul başkanlığına seçildi.

Başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi , başkan seçilen öğrencimizi kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini diliyoruz.