LGS Çalışmaları – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Özel Maltepe Gökyüzü Ortaokulu’nda LGS  sınavına hazırlık süreci 8. sınıf öğrencilerimiz için korku ve kaygı verecek bir süreçten öte, onların hayallerine bir adım daha yaklaştığı, konu ve kazanım eksiklerinin kalmadığı, akademik ve sosyal becerilerinin arttığı bir yıl olarak planlandı. Öncelikle Ağustos 2016’dan itibaren LGS hazırlık gruplarımıza yönelik akademik destek kurslarımız devam etmektedir. LGS hazırlık kurslarımızda öğrencilerimizin bireysel farklılıkları ve öğrenme hızlarına uygun düzenlemeler yapılmakta, öğrencilerimizin dersten kopmalarının önüne geçilmektedir.

Okulumuzda her hafta Pazartesi ve Perşembe iki gün olmak üzere LGS sınavları yapılmaktadır. Deneme sınavlarımız LGS’un kapsam geçerliliği, soruların geçmiş öğrenmelere uygunluğu göz önünde bulundurularak dikkatli bir şekilde hazırlanmaktadır. Soruların güçlük dereceleri gerçek sınava uygun olarak düzenlenmektedir. Deneme sınavlarımızın sonrasında öğrencilerimize yanlışlarını öğrenme fırsatına dönüştürme bilinci verilmektedir.

kim-korkar-teogdanÖğrencilerin LGS sınavlarına bakışlarını değiştirecek sınav analizleri yapılmakta, öğrenciye bu analizler sonucunda PDR servisi olarak bireysel hedefler belirlenmektedir. Aileye sonuçlarının kritiğini içeren raporlar sunulmaktadır. LGS sınav hazırlığı boyunca akademik süreci desteklemek amacı ile okulumuzda hafta sonları saat 09.00-14.00 arası yoğunlaştırılmış dersler ve soru çözüm desteği verilmektedir.

LGS’a son iki hafta kala okulumuzda ders saatleri dışında akşam 19.00’a kadar “Yoğunlaştırılmış Soru Çözüm” uygulaması başlamıştır. LGS kapsamına dahil konuların işlenişi ve anlatımı bitirilmiş olup, bu soru çözüm uygulamamızla öğrencilerimizin farklı tipte sorularla karşılaşması hedeflenmektedir.

LGS sınavlarımızda öğrencilerimizin sınav anında yaptıkları hatalarını, yanlışlarını öğrenme fırsatına dönüştürmelerine önem vermekteyiz. PDR servisimiz “HATALAR BAŞARIYA GÖTÜRÜR” sloganıyla eksikleri tamamlama ve verimli ders çalışma alışkanlıkları konusunda etkili bir takip süreci yürütmektedir.

Özel Gökyüzü Maltepe Ortaokulu Rehberlik Bölümünden 2017 TEOG Adaylarına Başarıya Yakalatacak Önemli İpuçları (PDF)