Oğuz Saygın, Duygu Eğitiminde Oyun ve Oyun Dili Konulu Semineriyle Gökyüzü’nde – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Oğuz Saygın, Duygu Eğitiminde Oyun ve Oyun Dili Konulu Semineriyle Gökyüzü’nde

Gökyüzü Koleji Bursluluk Sınavı Yoğun İlgi ve Katılımla Yapıldı
14/01/2017
Müzikal Tiyatro Gösterisinde Çok Eğlendik
16/01/2017

Gökyüzü Duygu Eğitim Merkezi (GÖK-DEM) olarak çocuklarımıza duygularını düzenleme, kişinin amaçları doğrultusunda duygularını yönetebilmesini, kontrol edebilme becerisini kazandırmayı hedefliyoruz. Bize göre çocukların sosyal ilişkilerinin ve davranışlarının sağlıklı bir biçimde şekillenmesinde duygusal becerilerin kazanılması son derece önemlidir. Bu dönemde sağlanacak destekleyici eğitim ortamları ve aile içi ilişkilerde yapılabilecek düzenlemelerle duygusal becerilerin sağlıklı bir biçimde gelişimine katkı sağlanabilir.

Gelişimsel-bilişsel bakış açısıyla, potansiyel olarak doğuştan var olan duyguların (olumsuz ve olumlu) olgunlaşma, sosyalizasyon ve bilişsel faktörlerin etkisiyle farklılaştığını göz önüne alarak Oğuz SAYGIN tarafından “DUYGU EĞİTİMİNDE OYUN VE OYUN DİLİ” konulu seminer yapılacaktır. Seminerimiz kapsamında oyunun ebeveynler tarafından duygu ve beceri eğitiminde nasıl işlevlendirileceği üzerinde durulacaktır.

Tüm velilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tarih: 17 Ocak 2017 Salı

Saat: 18.00

Yer: Gökyüzü Eğitim Kurumları Konferans Salonu

Oğuz Saygın Kimdir?

Oğuz Saygın ismi “NLP” (Zihin Dili Proglamlaması) ile özleşleştiği gibi kendisi, bireysel ve kurumsal gelişim uzmanı ve NLP uygulayıcısıdır. Oğuz Saygın, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezundur. Uzun yıllar eğitim sektöründe bulunmuş birisidir. Bu sektördeki deneyimlerinden sonra, 1996 yılından itibaren kişisel gelişim alanında kendini yetiştirerek profesyonel olarak eğitim seminerleri vermeye başlamıştır.

Kendisi 2003 yılında “Dünyanın İlk Master Trainerı” olarak ün yapmış olan Dr. Wyatt Woodsmall’dan eğitim almıştır. Bu eğitimler sonunda Oğuz Saygın, NLP trainer olmuştur. Bundan başka trainer Robert Smith ve master trainer Debra Wylte ile de çalışmalarda bulunmuştur. Bu kazançları sonucunda birçok gazete ve dergide makaleler yayınlamıştır.

Oğuz Saygın’ın yazmış olduğu ilk eser, “Negatif LimanlardaN Pozitif Sulara” adlı kitaptır. Bu kitap 2004 yılında Hayat Yayınları tarafından yayınlanmış tam 80 baskı yapılmıştır.

Oğuz Saygın, motivasyonu artırmaya yönelik seminer hizmeti vermektedir. Çeşitli kurumlarda, anne babalara yönelik seminerlerine devam etmektedir. Bunların yanında eğitim kurumlarına, dershanelere, şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

Ayrıca, öğrenci, öğretmen, yönetici, sporcu, siyasi parti yöneticilerine de bireysel danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Oğuz Saygın, INLPTA Uluslararası Nöro Linguistik Proglamlama Eğitmenleri Birliği üyesi ve uluslararası öğretmeni durumundadır.

Başlıca kitapları şunlardır:

  • Kişisel Değişim Stratejileri
  • Başarı Rehberi
  • Bilge Simitçi
  • Hayatın İçinde Kişisel Gelişim
  • Beyin Gücünü Geliştime