Eğitim Sistemi – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Özel Maltepe Gökyüzü Anaokulumuzda çocuklarımızın akademik, psikomotor, sosyal, dil ve özbakım becerilerini destekleyen özgün bir program uygulanır. 6 yıldır eğitim veren Maltepe Anaokulunda Çoklu Zeka Eğitim Sistemi, Tam Öğrenme Modeli, Montessori Yaklaşımı, Reggio Emillia ve Milli Eğitim Müfredatlarının hepsinin harmanlanmış ve çocuklarımıza uyarlanmış şekli uygulanmaktadır.

gokyuzu-koleji-anaokuluÇoklu Zeka Eğitim Modeli: Çocukların yaparak yaşayarak, dokunarak , öğrendikleri bir eğitim biçimidir. Okul içinde akıllı tahtalarla interaktif eğitim, üç boyutlu proje –deneylerle ve sık sık yapılan eğitici ve eğlenceli gezilerle görsel zekalarına yatırım yapılan bir programdır.

Tam Öğrenme Modeli: Çocuklarımızın yeteneklerinin geliştirilmesini hedefleyen tam öğrenme modelinde alanında uzman eğitici hocalar ile tüm gelişimlerine destek verilmektedir.

Montessori Eğitimi: Çocukların günlük yaşam becerilerine haiz olma durumudur. Okulumuzda belli bir program dahilinde uygulanan Montessori yaklaşımında çocukların özgüvenleri geliştirilerek kendi başına ayakta durma yetilerini sağlayacak etkinlikler uygulanmaktadır.

Reggio Emilia: Bu yaklaşım biçimi çocuklarımızın hayal güçlerini destekleyerek yaratıcılıklarını geliştiren bir programı hedef almaktadır.

Multibem Eğitim Programı

Alternatif eğitim modelleri üzerine uluslararası alanda uygulamalı çalışmalar neticesinde, Reggio Emilia, Montessori, Waldorf ve pek çok farklı eğitim yaklaşımını da dikkate alarak okul öncesi eğitime farklı bir bakış açısı getiren  Multibem Eğitim Setleri ve yaklaşımı tüm anaokullarımızda uygulanacaktır.

Multibem Okul Öncesi Eğitim Programı Uygulamaları:

  • Doğa Atölyesi
  • Dil Atölyesi
  • Matematik Atölyesi
  • Hayvanlar & Bitkiler Atölyesi
  • Keşfediyorum Atölyesi
  • Değerler Atölyesi
  • Materyal Geliştirme Atölyesi

İngilizce: Kolej eğitim sisteminin temellerini Anaokullarımızda atıyoruz. İngilizce ağırlıklı eğitim sistemimizde 4 yaşlarda haftada 4 saat, 5 yaşlarda ise haftada 6 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. Duru ELT yayınlarından Oxford kitaplarından yararlanılmaktadır. İngilizce eğitiminin uygulanmasında sınıflarımızda özellikle oyun,drama,flaş kartlar, akıllı tahta, görsel testler büyük önem taşımaktadır.

anaokulu-ingilizceAnaokulu olarak eğitim saatlerimiz sabah 9:00 -16:30 dur. Fakat çalışan anne ve babalarımıza da hizmet verdiğimizden dolayı okulumuz sabah 7:30 da açılmakta, akşam 18:00 de kapanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurum olduğumuz için eğitim dönemimiz eylül başı – haziran ortası toplamda 9,5 ayı kapsamaktadır. Temmuz ve ağustos aylarında ise okulumuz yaz okulu olarak hizmet vermektedir.

Anaokullarımızda çocuklarımızı sorumluluk sahibi, kendine güvenen, milli-manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, ailesine ve topluma saygılı, duyarlı, iyi insan olarak yetiştirmenin temellerini atıyoruz.

Hepinizi Gökyüzü Eğitim Kurumlarımıza bekliyoruz.