Lise Kariyer Günleri Gezileri – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Gökyüzü Ailesinden, Taekwondo Şampiyonumuza Kutlama Töreni
11/10/2016
Gökyüzü Koleji’nde Demokrasi Eğitimi ve Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığı Propaganda Çalışmaları Başladı
11/10/2016

İster düşlenilen okulu, bölümü kazanın, ister hoşunuza gitmeyen bir yere yerleşin, yine de sizi yepyeni bir hayat bekliyor. Her öğrenci daha lise sıralarındayken üniversite hayatı hakkında hayaller kurmaya başlar. Herkesin rüyası başkadır. Bazıları alabildiğine yeşil, geniş kampüsleri düşünür, bazıları yüzlerce kişinin ders dinlediği amfileri, bazıları da sosyal hayatı, öğrenci kulüplerini. Başarmanın zor kısmı aslında hayal kurmaktır. Bir kez bir hayal, bir duygu, bir hedef sizin beyin kıvrımlarınızda şekillendi mi, siz artık onu duygusal gözünüzle görmeye başladınız mı, onu gerçekleştirmek için geriye sadece başlamak ve peşinden sonuna kadar gitmek kalır.

Başarı gerçekte inişli çıkışlı bir yolculuktur. Elden ne gelir demeyin!  Elde umut varsa,  elden çok şey gelir.

“Uçaklar da yerdeyken çok daha güvenlidir;  ama uçmak için yapılırlar,  öyle değil mi?”

İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeyegörsün, hiçbir şey erişilemeyecek kadar yükseklerde değildir. Hayatın dönüm noktası, yolunuzdan dönmediğinizde ortaya çıkar.

Ve biz öğrencilerimize hep şunu söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz:  “Asla vazgeçme!”

Özel Maltepe Gökyüzü Koleji- Fen Lisesi olarak bizler de öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için onlara yardımcı oluyoruz. Hayallerindeki üniversiteleri yerinde tanımaları için üniversite gezileri düzenliyoruz. Daha lise sıralarında iken üniversitelerin havasını solumalarını istiyoruz ve onlara diyoruz ki:

Hiç kimsede olmayan yıldızlara sahip olun.”


Lise rehber öğretmeni Elif KARAPINAR’ın önderliğinde İstanbul Şehir Üniversitesinden İbrahim Zeyd GERÇİK’in sunumuyla ‘Güvenli Duruş ve Kendi Yürüyüşünü Bulmak’ semineri düzenlenmiştir.

“Merhametiniz yoksa kendi engellerinizi kaldıramazsınız.” Gençlerin kendi yönelimlerinin ve yeteneklerinin farkında olması gerektiğine vurgu yapan Gerçik: “Seçimlerimiz ve yönelimlerimizle kendi hayatımızı inşa ederiz.” dedi. “Hayatta en büyük zenginliğiniz, seçim zenginliğinizdir…Hayatın kendilerine ait olmadığını ve kendilerine sunulmuş bir hediye olduğunun altını çizen Gerçik, bu hayat içindeki amaçların mutlaka belirlenmesi gerektiğini belirtti.

“Merhamet rahmet kelimesinden gelir. Anlam olarak da engelleri kaldırmak anlamına gelir. Şunu unutmayın ki merhametiniz yoksa kendi engellerinizi kaldıramazsınız.”


Marmara Üniversitesi Gezimiz

Lise Rehber Öğretmeni ELİF KARAPINAR liderliğinde düzenlenen, Kariyer Günleri Gezisi kapsamında Marmara Üniversitesindeydik.

Özel Maltepe Gökyüzü Koleji-Fen Lisesi olarak kariyer gezilerimize devam ediyoruz.

Herhangi bir insanın hayatına başarı girmeden geçici yenilgilerle ve başarısızlıklarla karşılaşması kaçınılmazdır. Bir insan başarısızlıkla karşılaştığında yapılacak en mantıklı ve kolay şey vazgeçmektir. İnsanların çoğunun tam olarak yaptığı şey de budur.Başarının önemli bir anahtarı kendine güvenmektir. Kendine güvenmenin önemli anahtarı ise hazırlık yapmaktır. Başarı, başarmak için yanıp tutuştuğun şey üzerine tüm gücünle odaklanmaktır. Başarı size gelmez, siz ona gidersiniz.

Başarının hayalini kurmayın. Onu gerçekleştirin!

Özyeğin Üniversitesi Gezimiz

Özel Maltepe Gökyüzü Koleji-Fen Lisesi  olara Özyeğin Üniversitesini gezdik, bölümler hakkında ayrıntılı bilgi aldık. Öğrencilerimize geleceklerini planlama adına öngörülerde bulunduk. Onlar da kendileri adına faydalı bir geziye katılmış olmanın mutluluğunu yaşadı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Gezimiz


Maltepe Üniversitesi Gezisi

YGS‘ye adım adım yaklaşan öğrencilerimizi bu yoğunluk içerisinde biraz olsun hayallerini kurdukları üniversitelerle buluşturmak adına Maltepe Üniversitesine lise rehber öğretmeni Elif KARAPINAR tarafından gezi düzenlenmiştir.