İlkokul 3. Sınıf Öğrencilerine “Duygularımı Tanıyorum Semineri” – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

İlkokul 3. Sınıf Öğrencilerine “Duygularımı Tanıyorum Semineri”

KURUCUMUZ KÜÇÜK YILDIZLARLA
04/10/2017
Üniversiteye Giriş Sistemindeki Değişim ve Yenilikleri Velilerimizle Paylaştık
06/10/2017

İlkokul psikolojik danışmanı Ahmet Gökkaya tarafından ilkokul 3. sınıf öğrencilerimize duyguları tanımak, duyguları kabul etmek, duygularla başa çıkmak ve zorbalık konularında 04.10.2017 Çarşamba günü seminer verildi.

İlkokul öğrencilerimiz yaş ve gelişim dönemi gereğince soyut kavramları anlamakta ve temel ahlak gelişimi yasalarını karakterize etmekte zorlanmaktadırlar. Özellikle insan ilişkilerinde olayların sonucunu ve bu olaylarda hissedilen duygu durumunu kavramakta sorunlar yaşamaktadırlar. İlkokul psikolojik danışmanı Ahmet Gökkaya tarafından verilen bu seminerde popüler bir film olan inside out (ters yüz) filmi baz alınarak duygular açıklanmıştır. Ardından öğrencilere zorbalık ile ilgili detaylı bilgi verilmiştir. Görsel materyallerle desteklenen seminerde öğrencilerin aktif rol alıp seminer sonlarında akıllarına takılan soruları sormaları sağlandı. Çocuklarımızın iyi insan ve iyi yurttaş olmaları hayatın en önemli kazanımıdır.