Gökyüzü’nden Bir El Uzandı Halep’e – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Halep’teki Katliama Dur De
28/12/2016
2/C Sınıfımızın Kış Etkinliği
28/12/2016

Dünyanın sessiz kaldığı Halep zulmüne her zaman olduğu gibi Türkiye sessiz kalmamış bu zulmü dünya gündeminde tutarak zalimleri ve mazlumları insanlığın vicdanına havale etmiştir. Haliyle böyle bir zulme sessiz kalmadığı gibi mazlumların hem güvenliği hem de ihtiyaçları açısından elinden gelen her türlü yardımı siyasi ve insani olarak Türkiye yerine getirmiştir.

Özel Maltepe Gökyüzü Koleji-Fen Lisesi olarak bizler de  devletimizin yöneticileri gibi zulme uğramış mazlumlar için karıncanın Hz. İbrahim’in atıldığı ateşe su taşıması misali bir nebze de olsa yardım eli uzatmak istedik. Bu amaçla lisemizde 12 B sınıfı sınıf öğretmeni  Abdurrahim AKKAYA,  Sosyal Sorumluluk Kulübü rehber öğretmeni  Sibel ESKİKÖY öncülüğünde;   12 A, 12 B VE 12 FL  öğrencilerinin yoğun gayretleri  ve tüm okulumuz öğrencilerinin çalışmalarıyla “ Halep’e Bir El De Sen Uzat” sloganıyla kermes düzenlendi. Öğrencilerimizin çok hassasiyet gösterdiği kermesimizden 6 bin TL gibi önemli bir gelir  elde edildi. Elde edilen bu gelir yetkililere teslim edildi. Bunun yanında giyecek, oyuncak, battaniye gibi ihtiyaçlar içinde çalışma yapılarak toplanan eşyalar da yine yetkililere teslim edildi.

“Ninnilerle uyutulması gereken yerde kurşunlarla öldürülen çocukların olduğu bir dünyada  sessiz kalmak alçaklıktır.” diyerek bundan sonra da yine tüm mazlumlara elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduğumuzun da  bilinmesini isteriz. Ayrıca bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde önemli yardımları bulunan okul müdürümüz Sayın Gürkan ÜNVER’e de çok teşekkür ederiz.