Gökyüzü’nde Mesleki Gelişim Seminerleri – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Türkiye Taekwondo 2.si Özel Gökyüzü Ortaokulu’ndan
15/08/2017
Mathazone Gökyüzü Anaokullarında
24/08/2017

Yrd. Doç. Dr. Kamil Arif Kırkıç ile “Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hazırlama Teknikleri” Semineri

Özel Maltepe Gökyüzü Eğitim Kurumları 2017-2018 eğitim öğretim yılı mesleki gelişim programımızın ikinci semineri “Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hazırlama Teknikleri“ idi. Seminerin konuğu İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kamil Arif Kırkıç tarafından öğretim programının olmazsa olmazı ölçme ve değerlendirmede dikkat edilmesi gereken özellikler ve yeni yaklaşımlar ile ilgili öğretmenlerimize sunum yapıldı.  Sunum devamında soru yazım çalışmaları ve sınav soruları başta olmak üzere çeşitli sınavlara ait soruların madde analizleri öğretmenlerimiz ile paylaşıldı.

 Program sonunda  Eğitim Koordinatörümüz Sayın Aynur Doğan tarafından konuğumuza çiçek takdimi yapıldı.


İsmail Karasu’dan “Pozitif Kişiliğin Eğitime Katkıları” Semineri

Özel Maltepe Gökyüzü Eğitim Kurumları 2017-2018 eğitim öğretim yılı mesleki gelişim seminerleri kapsamında Sosyolog ve Yaşam Koçu İsmail Karasu tarafından öğretmenlerimize “Pozitif Kişiliğin Eğitime Katkıları” konulu seminer verilmiştir.
Hayattaki misyonunu hayatı dolu dolu yaşamak, sevmek, öğrenmek, öğretmek, hayata anlam katmak, iletişim kurmak, insanları cesaretlendirmek ve devamlı gelişime katkıda bulunmak olarak tanımlayan Sosyolog ve Yaşam Koçu İsmail Karasu, öğretmenlerimize mesleklerinde pozitif düşünmeye dair ipuçları vermiştir.
Konuşmasında bilinçaltına doğru mesajların iletilmesini, “ben yapabilirim, mutlu olabilirim” demenin alışkanlık haline gelmesi gerektiğini belirtmiştir. Olumsuz olmanın kimseye bir şey kazandırmayacağına dikkat çekerek olaylar karşısında olumlu olmanın faydalarını öğretmenlerimize anlatmıştır. Bahanelerin insana bir şey kazandırmayacağını, aksine kaybedenlerin birer mazereti olduğunu ifade etmiştir. Seminerini her şeyi yüreğimizle yapmamız gerektiğini belirterek sonlandırmıştır.
Program sonunda Eğitim Koordinatörümüz Sayın Aynur Doğan tarafından konuğumuza çiçek takdimi yapılmıştır.