Gökyüzü’nde Eğitsel Film Vakti – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Birinci Sınıflar İngilizce Dersinde
26/10/2017
İngilizceyi Dizi Seyrederek Pekiştiriyoruz
27/10/2017

Özel Maltepe Gökyüzü İlkokulu 3. sınıf öğrencileri ders öğretmenleri ve ilkokul psikolojik danışmanı Ahmet GÖKKAYA ile birlikte Ters Yüz filmini izlediler.
25.10.2017 Çarşamba günü ilkokul 3. sınıf öğrencileri ile birlikte duyguları anlamak, duygu kontrolü sağlamak ve ilişki yönetme becerilerini geliştirmek amacı ile duyguları eğlenceli bir şekilde anlatan Ters Yüz filmi izlendi. Öğrencilerimize filmin onlara neler hissettirdiği, hangi duyguların filmde olduğu, bu duygular ile ilgili neler düşündükleri, hangi duygunun nasıl bir işlevi olduğu, bunları nasıl kullanabiliriz gibi sorular sormanızı rica ediyoruz.

Filmin özeti aşağıdadır:
TERS YÜZ / İNSİDE OUT
Küçük Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağıya değişir. Orta-Batı’daki yaşamını geride bırakan Riley’ı şimdi yeni bir ev, okul ve arkadaşlar beklemektedir. Peki içindeki duyguları o ne söyler? Neşe, Korku , Öfke , Tiksinti ve Üzüntü. Riley’in zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren duyguları bu yeni hayata alışırken ufak bir kaosa neden olacaktır. Neşe, Riley’nin en önemli duygusudur ve onu hep pozitif tutmaya çalışır ama diğer duygular bu yeni hayatına uyum sağlama konusunda biraz şaşkındır.