Gökyüzü YKS’ye Hazır – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Özel Gökyüzü Koleji ve Fen Lisesi Öğrencileri Sabancı Üniversitesinde
25/10/2017
Gökyüzü Ortaokulu Kütüphanecilik Kulübümüzün Kitap Kapağı Tasarımları
25/10/2017

Yeni Sistemi Velilerimize Anlattık

Özel Gökyüzü Koleji olarak değişimleri ve yenilikleri velilerimizle paylaşmak için Rehber Öğretmenimiz Naciye YAKUPOĞLU tarafından bilgilendirme semineri yapıldı. Seminer de YGS-LYS Sisteminin değişip farklı bir sistemin gelmesinin çocuklarımızı olumsuz etkilemeyeceği anlatıldı.
Yeni sistemde müfredatta hiçbir değişimin olmaması, Mart ayındaki sınavın Haziran da 2 günde olacağı ve 16 puan türünün 4 e indirileceği ; 1 ay içinde de kesin değişimlerin ÖSYM tarafından bildirileceği velilerimize söylendi. Sistem değişikliği netleşince velilerimizle tekrar bir bilgilendirme semineri yapılacak.
Haziran ayından beri devam eden Üniversite Sınavına hazırlık sürecinde Özel Gökyüzü Koleji olarak neler yapacaklarımız velilerimize sunuldu. Seminerde velilerimizin endişe duymamaları ; yeni sisteme de hazır olduğumuz anlatıldı.


Öğrencilerimizle, YÖK Başkanının Açıklamalarını Canlı Dinledik

Üniversiteye giriş sınav sistemindeki değişiklikleri canlı yayında YÖK Başkanının açıklamalarını dinleyerek öğrendik.


Öğretmenlerimize Yeni Sınav Sistemini Anlattık

Yeni Üniversite Sınav Sistemi lise rehber öğretmenimiz Naciye Yakupoğlu tarafından öğretmenlerimize anlatıldı. Sistemin avantajlı taraflarının konuşulduğu toplantıda öğrencilerimize bu avantajların nasıl etki edeceği “beyin fırtınası” tekniğiyle anlatıldı.

 


YKS’ye Uygun İlk Deneme Sınavı Gökyüzü’nde…

12. sınıf öğrencilerimiz değişen üniversite giriş sistemini tüm öğretmenleriyle birlikte yakından takip edip, yeni sisteme uygun deneme sınavlarına başladılar. Zorlu sınav maratonunda öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

YKS’nin İlk Türkçe-Matematik Deneme Sınavı

Özel Gökyüzü Koleji 12. sınıf öğrencilerine yeni üniversite giriş sisteminin ilk Türkçe-Matematik dersleri denemesi yapıldı. Lise Rehber öğretmenimizin sınav cevap anahtarını öğrencilere okuması ve netlerini birlikte hesaplamalarıyla coşkulu ve heyecanlı anlar yaşandı.


Özel Gökyüzü Koleji ve Fen Lisesinde üniversite hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 12.sınıflarımızda Türkçe soru çözüm dersi ile öğrencilerimiz hem konularını pekiştiriyor hem de soru çözüm hızlarını arttırıyor.

En iyi üniversiteler Gökyüzü’nde kazanılır.