Gökyüzü Mezunlarına, Meclis Üyesinden Hayati Tavsiyeler – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Gökyüzü Mezunlarına, Meclis Üyesinden Hayati Tavsiyeler

Gökyüzü’nde Karne Heyecanı
09/06/2017
Özel Gökyüzü Ortaokulu 2017 Türkiye Birincilerimiz
14/06/2017

Özel Gökyüzü Eğitim Kurumları, 2016-2017 Öğretim Yılı Lise Mezuniyet Töreninde konuşma yapan, öğrenci velilerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mimar Hüseyin Karakaya; Gökyüzü Koleji ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Gençlere yol gösterici hayati tavsiyelerde bulundu.

Özel Gökyüzü Eğitim Kurumlarının çocuklarına kattığı olumlu değerler ve başarılara da değinen Karakaya, “ Bu okul yabancımız değil. Ben yavrumu buraya ilk getirdiğim zaman içine kapalı kendisini ifade edemeyen çekinik, on kişinin içinde kaybolan bir çocuktu. Hocam, “Bize teslim edin” dedi. Güvendik ve teslim ettik. Bu çocuğumuzun son mezuniyetine geldiğimizde gündemde olmamasına rağmen bir konuşma yaptığında, “Evet” dedim. Bu okul öncelikle kendisine güvenmeyi, beşeri münasebeti, insanlarla diyaloğu, kendisini ifade etmeyi öğretmiş. Eğitimin de bence asıl amacı budur. Önce kendisine güvenmeyi, insan olmayı öğrenmesi lazım” dedi.

Ayrıca Karakaya; “ Soran sorgulayan bir gençlik olsun istiyoruz. Kesinlikle bir üniversiteyi bitiren, master yapan, bir yabancı dili bilen ve ikinci bir yabancı dili öğrenmeye çalışan bir gençlik. Bunun yanında mutlaka bir enstrüman çalmayı ve bir spor dalında uğraşmanızı tavsiye ediyorum.” dedi.

Öğrencilerin eğitiminde emeği geçenlere, okulun Kurucu-Genel Müdürü  Dr. Hüseyin Emin Öztürk’ün şahsında teşekkür etti.

Video için: