Gökyüzü Maltepe Anaokulunda 6-10 Mart Haftası – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Lise Sınıflar Arası Bilgi Yarışmasına Katıldık
10/03/2017
“Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi” Konulu Deneme, Hikaye ve Şiir Yazma Yarışmasında 2 Dalda Maltepe 2.si Olduk!
17/03/2017

Anaokulumuzda bu hafta:Branş dersimiz olan yüzme etkinliğimizi gerçekleştirdik. 4Yaşlar Multibem in “PATATES” konusuna, 5 Yaşlar ise “SOĞAN” konusuna bu hafta başladık. Çeşitli örüntü ve aktarma çalışmaları yaptık. Mountessori etkinliklerine sınıflarımızda bol bol yer verdik.Beden-Denge-Jimnastik dersimizde hafta boyunca dünya dansları ve jimnastik çalışmalarına yer verdik.Yöresel halk oyunları oynadık.23 Nisan ile ilgili prova çalışmalarımızı yaptık.5 yaşlar ile Portfolyo çalışmalarımıza devam ederek, yaptığımız örnekleri “portfolyom” adlı kitabımıza yapıştırmaya devam ediyoruz.İngilizce ve değerler eğitimi derslerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Değerler Eğitimi dersinde ilahiler öğreniyoruz,dualar okuyoruz.Kurana geçen öğrencimiz Aras Mete Barutçu ve Hamza Yağız Akpınarın okulumuzda törenini haftaya yapıyoruz.Türkiye ve dünya haritası üzerinde incelemeler yaparak multibem konumuza odaklanabiliyoruz.Gezi etkinliğimizde Çarşamba günü okulumuzda resim etkinliği, Perşembe günü ise kartal ekmek fabrikasına gezi düzenledik. Satranç ve drama etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Hafta boyunca çeşitli mountessori,reggio etkinlikleri,deneyler,kitap çalışmaları yaptık. Havanın güzel olması sebebiyle çocuklarımızla bahçe etkinlikleri düzenledik.Cuma günümüzü parti günü ilan ettik sınıflarda mavi renk partisi ve maske partisi gibi eğlenceli etkinliklerle haftamızı bitirmiş olduk.

ÖNEMLİ DUYURU: Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde başvuru yaptığımız TEMİZ OKUL – SAĞLIKLI OKUL PROJESİNDE 11 okul içinde bizde kazandık. Okulumuza BEYAZ BAYRAĞIMIZI getirmiş olduk. NİCE BAŞARILARDA HEP BİRLİKTE!

EĞİTİM OKULDA ÖĞRENDİKLERİNİ UNUTTUKTAN SONRA GERİYE KALAN BİLGİLERDİR.

HER ÇOCUK BİR YILDIZDIR,BİZ O YILDIZLARI PARLATMAK İÇİN BURADAYIZ.

.. MUTLU HAFTA SONLARI