Gökyüzü Maltepe Anaokulunda 17-21 Ekim Haftası – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Sokak Oyunları mı Eğlenceli Yoksa Bilgisayar Oyunları mı?
21/10/2016
Çocuğumun İngilizce Eğitiminde Ben de Varım
23/10/2016

Bu hafta anaokulumuzda, kitap çalışmalarımıza ve Multibem eğitim programımıza devam ettik.

4 yaş sınıflarımızda fasulye ve zürafa konularını işledik. Çocuklarımızın geçtiğimiz hafta ektiği fasulyeleri büyümeye başladı; sulama ve değişimi takip etme çalışmalarına devam ediyorlar. 4 yaş sınıfımızda harita üzerinde Afrika Kıtasını inceledik ve zürafaların orada yaşadığını öğrendik; zürafanın özelliklerini araştırdık, ardından zürafa kuklalarımızı yaptık.

20 Ekim Perşembe günü Türkan Saylan Kültür Merkezi “Ali Babanın Çiftliği” adlı tiyatro eğitim gezimizi gerçekleştirdik. Çocuklar müzikal tiyatro oyununda çok keyifli saatler geçirdiler.

5 yaşlarda Fen ve Doğa Atölyesi çalışmamızda “yanardağ” deneyimizi, “kendi yoğurdunu kendin yap” etkinliğini gerçekleştirdik.

5 yaşlarda bu hafta karıncaları yakından inceleme fırsatı bulduk. Karıncaların çeşitleri, görevleri, yaşam biçimleri, diğer arkadaşları gibi pek çok konuda bilgiler öğrendik. Bu bilgileri öğrenirken akıllı tahta, görsel kartlar, Multibem eğitim materyallerinden yararlandık.

Önümüzdeki hafta yoğun bir programla çocuklarımızın karşısında olacağız. Sınıf içi etkinlikler,deneyler,mutfak atölyeleri, lunapark, kütüphane, dinazor müzesi gezileri ve Cumhuriyet Bayramı töreni bu etkinliklerden bazıları…

Sevgiyle kalın.