Gökyüzü Kolejinden “Bağımlı Olma Faydalı Ol” Projesi – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi

Gökyüzü Kolejinden “Bağımlı Olma Faydalı Ol” Projesi

Futsal Takımımız Bir Üst Turda
14/02/2019
2. Sınıf Öğrencilerimizin Yemek Duası Etkinliği
18/02/2019

Gökyüzü Kolejinden Bir İlk Daha

Gökyüzü’nün Yıldızları Bağımlı Olmak Yerine Faydalı Olmayı Tercih Ediyor.

Teknolojinin hızla geliştiği, hayatımızın bir parçası haline geldiği günümüzde bilgisayar ve mobil araçlar doğru kullanıldığında faydalı olmakla birlikte zaman zaman çeşitli sorunlara da neden olmaktadır. Özellikle okul çağında teknolojiyi bağımlılık haline getiren öğrenciler için uzman desteği gerektirecek durumlara sık sık rastlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı da çeşitli bağımlılık önleyici projeleri ile konunun önemine dikkat çekmektedir. Öğrencilerin bilgisayar oyunlarına fazla zaman ayırmaları aile içi iletişimi ve sosyal yaşamı olumsuz etkilemesinin yanı sıra dikkat dağınıklığına, odaklanamamaya, başarısızlığa ve dolayısı ile kendini mutsuz hissetmeye neden olmaktadır.

Gökyüzü Koleji rehberlik servisi öncülüğünde öğrencilerimizin teknolojik aletlerle geçirdikleri zamanı azaltmak, onlara yapılacak çok daha anlamlı etkinlikler olduğunu gösterebilmek için “ Bağımlı Olma; Faydalı Ol “ adı altında bir proje tasarlandı. 9. Sınıf öğrencilerinin hedef kitle olarak uygulamaya başlanılan projede öğrencilere okul ve derslerinden kalan boş zamanlarını planlayarak aileleriyle birlikte İstanbul temalı puzzle çalışması yapmaları önerildi. Tamamlanan tabloların YEŞİLAY işbirliğiyle hazırlanacak bir programla hayırsever velilerimize satışa sunulması ve elde edilecek gelirle Van ili Tuşpa ilçesi Hıdır Köyü ilköğretim okulunun ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli hazırlıklar yapıldı. Bu proje çalışması ile öğrencilerimizin teknolojik bağımlılığından uzaklaşmaları, anlamlı bir ürün ortaya koymanın hazzını yaşamaları ve kendi emeklerinin karşılığında bir okulun öğrencilerinin ihtiyaçlarına destek olma mutluluğunu yaşamaları amaçlandı. YAŞİLAY yetkililerinin de destek verdiği projemizde görev alan öğrenciler YAŞİLAY hizmet sertifikasıyla ödüllendirileceklerdir.

Öğrencilerin bu çalışmayı sahiplenmesi ile MEB in desteklediği “Özel Okullar İyilik’ te Yarışıyor” isimli yarışmaya “Bağımlı Olma – Faydalı Ol” sloganıyla katılım sağlanacaktır.