Gökyüzü Kolejinde Mevlid-i Nebevî Kutlaması – Gökyüzü Koleji | Özel Okul | Anaokulu | Kolej | Fen Lisesi
Gökyüzü Koleji Değerler Eğitimi Zümresinden Mevlid-i Nebi Kutlaması
22/11/2018
Öğretmenlerimize Mektup Var
28/11/2018

Eğitimci – Yazar Ali Erkan KAVAKLI ile “En Sevilen Öğretmen Hz.Muhammed(s.a.v)’in Eğitim Metodu” konulu söyleşi tüm dinleyenleri derinden etkiledi.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı  rahmet elçisi Hz.Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerlerini anlayıp hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme gecesidir Mevlid kandili.

Gökyüzü Eğitim Kurumlarında Değerler Eğitimi Zümresi  bu mübarek günü kutlamak için Mevlid-i Nebi programı gerçekleştirdi. Programa  sözlerin en güzeli Kur’an tilavetiyle başlandı. Konuşmacı olarak programda yer alan konuğumuz  eğitimci-yazar Ali Erkan KAVAKLI’nın “En sevilen öğretmen Hz.Muhammed(s.a.v)’in eğitim metodu” adlı konuşması velilerimiz tarafından büyük ilgi gördü . Programımız okul koromuzun ve onlara eşlik eden Tasavvuf musikisi saz ekibinin birbirinden güzel seslendirdiği eserlerle son buldu. Veli katlımının oldukça yoğun olduğu  programa katılanlar büyük bir manevi coşku ve mutluluk yaşadılar.  Öğrencilerimizin İspanyolca ve Türkçe olarak hazırladıkları hadis sunumları, küçük öğrencilerimizin piyesleri, lise öğrencilerimizin oratoryosu ve bazı öğrencilerimizin peygambere olan sevgi ve özlemlerini dile getiren kendi yazdıkları şiir ve mektuplarını okumaları manevi bir çoşkunun yaşanmasına vesile oldu. Programımız okul koromuzun birbirinden güzel okuduğu ilahilerle son buldu.

Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimize olan sevgi ve hasretimizi bir kez daha dile getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadık. Hepimizin Mevlid Kandili mübarek olsun.